Використання Росією балістичної ракети “Орєшнік” для ударів по Україні матиме для Кремля зворотний ефект і принесе диктатору Володимиру Путіну результат, протилежний бажаному.
Про це на брифінгу в Києві заявив член Комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу США Джим Хаймс, передає РБК-Україна.
За його словами, застосування ракети, що здатна нести ядерну зброю, є очевидною формою ескалації з боку Москви. Проте залякати українське суспільство та військових цим кроком не вдалося. Натомість Росія власноруч передала Заходу свої технології для вивчення.
“Українців це не лише не залякає, але й уламки цієї ракети зараз перебувають у їхньому та нашому розпорядженні”, — наголосив Хаймс.
Читайте також: Зеленський у листі Трампу підтвердив удар двома російськими “Орєшниками” по Україні
Він підкреслив, що зібрані рештки ракети будуть детально використані як українською стороною, так і західними партнерами, щоб досконально вивчити та зрозуміти реальні технічні можливості та характеристики нової російської зброї.
“Тому я вважаю, що, як і багато інших кроків, які зробив Володимир Путін, це принесе результат, протилежний тому, чого він намагається досягти”, — підсумував Хаймс.
Як РФ “Орєшнік” запускала
Підтверджений випадок бойового застосування Росією балістичної ракети середньої дальності РС-26 “Рубіж”, відомої як «Орєшнік», зафіксували у ніч проти 24 травня 2026 року. За інформацією Повітряних сил ЗСУ, запуск ракети окупанти здійснили з полігону Капустін Яр, що в Астраханській області РФ.
Тоді російська балістична ракета поцілила по Київській області в районі Білої Церкви. За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, у місті внаслідок влучання було пошкоджено три цивільні гаражі. Російське оборонне відомство при цьому традиційно відзвітувало про нібито ураження пунктів військового управління.
Згодом фахівці української моніторингової платформи “єРадар” встановили, що під час тієї атаки російські війська насправді запустили дві ракети цього типу. Проте до підконтрольної Україні території долетів лише один снаряд.
Друга експериментальна ракета середньої дальності не змогла виконати завдання і впала на тимчасово окупованій території Донецької області. За попередніми оцінками аналітиків, падіння другого “Орєшніка” зафіксували в районі міст Авдіївка або Ясинувата.
Також Україна скликала термінові засідання ООН та ОБСЄ через удар “Орєшніком” і руйнівну атаку РФ на Київ.








