Київ веде переговори із західними компаніями щодо виробництва зброї та безпілотників в Україні. Контракти про співпрацю можуть підписати вже у найближчі місяці.
Про це йдеться в інтерв’ю заступника міністра стратегічних галузей промисловості України Сергія Боєва агентству Reuters.
Наразі переговори ведуть з виробниками з Німеччини, Італії, Франції та Східної Європи. Заохочуючи іноземні оборонні фірми виробляти зброю в Україні, Київ міг би більш ефективно задовольняти власні потреби, а також розвивати свою оборонну промисловість. Зокрема, щоб орієнтуватися на глобальних клієнтів та створити робочі місця для українців.
“Ми ведемо з ними дуже детальні переговори. І впевнені, що у найближчі кілька місяців у нас будуть підписані контракти. Для стримування агресії у майбутньому потрібна буде сильна оборонна промисловість України та сильні збройні сили. Ось чому ми вважаємо, що міжнародні партнери повинні приходити в Україну, налагоджувати виробництво та робити нашу країну частиною системи безпеки вільного світу”, – розповів Боєв.
Як відомо, наприкінці минулого року турецька оборонна компанія Baykar заявила, що планує завершити будівництво заводу в Україні за два роки. Baykar оголосила про плани будівництва заводу незадовго до вторгнення Росії.
Також Київ планує розширити свою програму безпілотних літальних апаратів як для розвідки, так і для атаки ворожих цілей на дедалі більшій відстані. Туреччина, Норвегія та США входять до країн, які постачають Україні БПЛА, але в міру посилення війни їх потрібно більше.
Переговори про виробництво дронів можуть зайняти більше часу, однак їх виробництво в Україні може стати ефективним способом отримати вигоду з існуючого досвіду. За словами Боєва, країна зможе залучити іноземних виробників дронів і Уряд надасть суттєву підтримку.
“Думаємо, що справа просто в тому, щоби щось зробити. Ми обговорюємо різні рівні співробітництва. І деякі компанії кажуть, що готові прийти, інвестувати та виробляти безпілотники”, – зазначив він.
Нагадаємо, турецька оборонна компанія Baykar мала б завершити будівництво свого виробничого заводу в Україні протягом двох років, проте війна, розв’язана Росією, внесла корективи. Однак роботи не заморожені й завод все ж буде побудовано.
Читайте також: Оголошено перелік країн, які братимуть участь у закупівлі снарядів для України – Угорщина одразу відмовилася