Screenshot

Україна повернула чотирьох цивільних з Сумщини, яких Росія викрала у 2025 році.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

“Сьогодні, 15 травня, окрім українських військових, вдалося повернути додому й чотирьох цивільних жителів Сумщини, яких російські військові насильно вивезли з власних домівок торік. Серед повернених – цивільні громадяни віком від 61 до 85 років. Вони успішно повернулися в Україну та незабаром возз’єднаються зі своїми рідними”, – зазначив він.

За словами омбудсмана, повернення стало результатом попередньої роботи в межах гуманітарного діалогу з російською уповноваженою з прав людини Тетяною Москальковою на території Білорусі. Адже дії РФ є грубим порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. 

“Мирні жителі не можуть бути об’єктом незаконного переміщення чи примусового вивезення. Утім, Росія продовжує системно порушувати права українських громадян. Тому Україна щодня працює над поверненням кожного і кожної додому”, – наголосив Лубінець.

Читайте також: Голлівудска зірка Жан Рено написав книгу про викрадення українських дітей Росією

Нагадаємо, також сьогодні, 15 травня, понад 200 українських воїнів повернулися з російського полону. Серед звільнених є бійці з “Азовсталі”.

Читайте також: Мера Херсона, який у полоні з 2022 року, включили до списків на обмін, — ЗМІ

Подібні

Парламент Італії підтримав покрокове зняття санкцій з РФ після закінчення війни, – ЗМІ

Ключовою умовою для цього в резолюції названо повне завершення війни

Зеленський запропонував Трампу спеціальний формат зустрічі з Путіним в США

Він вважає, що від такого формату Путіну буде вкрай складно відмовитись

Стефанчук підтримав дві вимоги ЛГБТ-спільноти про зміни у проєкті нового ЦК

Їх можуть підтримати під час підготовки законопроєкту до другого читання

США стали найбільшим експортером нафти у світі завдяки війні в Ірані і українським дронам, – Reuters

Вперше за багато років Саудівська Аравія та Росія втратили лідерські позиції