Україна розпочала масштабну роботу над створенням потужного міжнародного щита, який має захистити небо від балістичних загроз. Головним пріоритетом дипломатичного відомства стало формування “антибалістичної коаліції”, до якої залучатимуть країни з високим технічним та промисловим потенціалом.
Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс у коментарі РБК-Україна.
Він роз’яснив, що співпраця в межах коаліції не обмежиться лише постачанням озброєння. Вона охоплюватиме науково-дослідні розробки, пряме фінансування та спільне виробництво антибалістичних систем.
За словами дипломата, така ініціатива є критично важливою для захисту інфраструктури перед новим опалювальним сезоном. Підготовка до зими вже розпочалася, і головне завдання уряду — убезпечити українську генерацію та електромережі від атак, які Росія готує на майбутнє.
Читайте також: Кредит ЄС для України дасть змогу закупити ракети для систем ППО Patriot, – Стефанішина
“Ми знаємо точно, що ворог буде намагатися виводити з ладу наші енергетичні об’єкти. Тому це потрібно робити якомога швидше”, — наголосив Євген Перебийніс.
Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що процес створення “антибалістичної коаліції” вже запущено в Європі. Наразі МЗС фокусується на залученні держав, здатних забезпечити технологічний прорив у захисті українського неба.
Нагадаємо, Зеленський повідомляв про те, що Україна формує антибалістичну коаліцію та домовляється про виробництво ракет у Європі.
Також про дефіцит боєприпасів для ППО Ігнат говорив ще у лютому. Тоді він зазначав, що проблемою для ППО також є надто велика кількість ракет і дронів, якими Росія б’є по Україні.








