Експерти прогнозують, що невдовзі Україні доведеться пропускати певні цілі й обирати, які міста захищати від повітряних атак РФ, через нестачу ракет для ППО і проблеми з постачанням нових партій з США.
Про це пише The Telegraph.
Повідомляють, що адміністрація президента США Джо Байдена направила останній пакет військової допомоги, доступний Білому дому, в рамках дозволу. Він дає країні можливість надавати Україні власне військове постачання.
“Зокрема, 27 грудня Сполучені Штати відправили останню партію військових вантажів на суму $250 млн, включаючи ракети ППО для захисту міст та критично важливої інфраструктури від повітряних бомбардувань РФ. Пентагон заявив, що “як і раніше вкрай важливо, щоб Конгрес вжив заходів якнайшвидше в новому році”, щоб схвалити запит на додаткове фінансування у розмірі $61 млрд”, – йдеться у матеріалі.
Аналітики вважають, що європейської підтримки буде недостатньо, щоб дозволити Україні захистити всю свою територію від Росії цієї зими. І зрештою українським військовим доведеться обирати, які цивільні та військові об’єкти врятувати від обстрілів.
“Особливе занепокоєння викликають постачання ракет до комплексів “Patriot”, які Україна вперше отримала у квітні. Будуть деякі системи, в яких їм доведеться нормувати свої боєприпаси навіть більше, ніж зараз”, – переконаний військовий аналітик Джиммі Раштон.
Він додав, що Україні, можливо, доведеться “просто не вражати певних цілей, тому що буде недостатньо засобів для перехоплення”.
Тим часом все вказує на те, що Росія саме такої тактики і дотримується. Оскільки саме у святковий період окупанти почали завдавати найпотужніших і масованих ударів по всій території.
Зокрема, 29 грудня сталася найбільша масована атака за весь період повномасштабного вторгнення. Росіяни завдали масованого ракетного та дронового удару по Україні. Захисникам вдалося знищили 114 зі 158 ворожих цілей.
Посол США в Україні Бріджит Брінк відреагувала на цю атаку РФ та закликала якомога швидше надати допомогу Києву. За її словами, країні потрібно боротися за свободу від подібного жаху і в наступному році.
Раніше у Сенаті США заблокували законопроєкт про виділення великого пакета фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Проти нього проголосували усі республіканці та незалежний сенатор Берні Сандерс. А згодом стало відомо, що Палата представників США пішла на канікули не ухваливши допомогу для України. У Білому домі зазначили, що “такий крок тільки заохочує потенційних агресорів у глобальному масштабі”.
Читайте також: У Сенаті США схвалили рекордний оборонний бюджет на 2024 рік – скільки коштів може отримати Україна