У парламенті Фінляндії відбулося розширене засідання Мережі (Нетворку) ПАРЄ “Депортовані українські діти: європейські дії”, до якого долучилася народна депутатка України Лариса Білозір.
Про це вона повідомила на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
За її словами, на заході обговорили злочинну політику РФ щодо незаконної депортації та примусового переміщення українських дітей. Так, основні позиції, які були підтвердили під час конференції:
- Системна депортація дітей визнається грубим порушенням міжнародного права.
- Повернення дітей має бути безумовним – жоден мир не може вважатися справедливим, допоки кожна депортована українська дитина не буде вдома.
- Необхідний відкритий доступ до даних про всіх депортованих дітей для українських органів чи незалежних місій.
- Там прямо вказано на відповідальність не лише РФ, а й Білорусі у сприянні злочинам щодо українських дітей. Усі причетні мають понести відповідальність, як юридичні, так і фізичні особи, включно з представниками російської та білоруської влади.
- Санкції мають бути посилені та спрямовані на весь ланцюг осіб та інституцій, причетних до депортацій, незаконних усиновлень, ідеологічної обробки та мілітаризації українських дітей.
- Відзначено й ефективність української ініціативи «Bring Kids Back UA, а також Міжнародної коаліції країн за повернення дітей. Завдяки цим зусиллям вже вдалося повернути понад 1 300 дітей.
- Підкреслено важливість постійної політичної, технічної й фінансової підтримки всіх операцій з повернення українських дітей, а також зміцнення ролі незалежних інституцій.
Білозір додала, що європейська спільнота зобов’язується діяти єдиним фронтом, щоб кожна дитина повернулася додому, а винні були покарані. На початку червня цього року планують повести наступне засідання Мережі, але вже у Києві.
“Під час нього плануємо обговорити становище, в якому перебувають українські діти в умовах війни. Важливо, щоб наші дії не зупинялися на деклараціях, а відображалися в чітких діях щодо повернення українських дітей та забезпечення їм безпечного дитинства вдома”, – наголосила вона.
Нагадаємо, раніше Білозір повідомила про ухвалення надважливої для України резолюції ПАРЄ. Українська делегація також внесла свої правки.