Білозір у ПАРЄ
Фото: Лариса Білозір/ФБ

Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) 8 квітня ухвалила резолюцію “Іноземне втручання — загроза демократичній безпеці в Європі”, яка фокусується на небезпеці гібридного втручання Росії і має надважливе значення для України.

Про це повідомила нардепка Лариса Білозір, яка була присутня на засіданні ПАРЄ як учасниця української постійної делегації в Асамблеї.

Основні тези ухваленого документа:

▪️Російську Федерацію було визнано головним агресором у сфері гібридного втручання, зокрема через кампанії дезінформації, приховане фінансування та маніпуляції під час виборів.

▪️Приклади втручання РФ включають референдум щодо Brexit (2016), вибори у США (2016), вибори у Франції (2017), події в Каталонії (2017), а також вибори у Молдові та Румунії (2024).

▪️Держави закриваються інтегрувати загрозу іноземного впливу в системи нацбезпеки; внести зміни до законодавства щодо злочинів іноземного впливу; розвивати цифрову та медіаграмотність з раннього віку; залучати молодь до боротьби з корупцією; незалежні ЗМІ, журналістів і медіаплюралізм.

▪️Штучний інтелект повинен працювати на користь демократії.

▪️Заклик до розробки визначення “іноземного втручання”, посилення відповідальності за такі дії та підтримки Парламентського альянсу за вільні та справедливі вибори.

Читайте також: “Трамп хоче отримати Нобелівську премію миру, але не розуміє, з ким має справу”, — Білозір про Путіна

Білозір зазначила, що українській делегації вдалося доповнити резолюцію, наступними правками:

  • Соціальні мережі слугують ключовим інструментом для авторитарних режимів у поширенні неправдивої та оманливої інформації як частини державної політики. До осіб, які беруть участь у таких діях, належать так звані журналісти, блогери та інфлюенсери, які поширюють приховану пропаганду, фінансуючись російською владою.
  • Російська Федерація використовує всі доступні їй інструменти, щоб збільшити вплив на зовнішню та внутрішню політику європейських країн, зокрема через розвиток нових технологій і нових методів обману, і може використовувати представників так званих антивоєнних рухів в інформаційних та інших спеціальних операціях.
  • Будь-які заходи на підтримку так званих антивоєнних рухів повинні застосовуватися лише у виняткових випадках і до осіб, які мають справжні та обґрунтовані докази переслідування і тиску з боку російської влади за їхні справжні та щирі антивоєнні переконання.

“Це важливе голосування ще раз підтвердило, що міжнародна спільнота усвідомлює реальність і масштаби загроз, які несе російське втручання для демократичних інституцій. Вдячна колегам з інших делегацій за солідарність з Україною!”, – прокоментувала Білозір.

Читайте також: Європейські країни досі допомагають Росії обходити санкції, — Білозір на сесії ПАРЄ

Подібні

КНДР може направити в РФ додаткові війська для війни проти України: Reuters назвало терміни

Росія може готуватися до масштабного наступу в Україні

Кремль не має ресурсів для створення “буферної зони” вздовж кордону з Україною, – ДПСУ

Йдеться про напрямки в межах Сумської, Чернігівської та Харківської областей

Макрон вперше від початку повномасштабної війни в Україні говорив із Путіним

Після цієї розмови французький лідер телефонував Зеленському

Пєсков цинічно відреагував на інформацію про призупинення допомоги Україні від США

На думку пропагандиста, цей крок нібито може сприяти завершенню війни