Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що наразі дефіцит боєприпасів відчувається не лише в Україні, а й усьому світі. При чому його рівень величезний, оскільки склади порожні.
Про це повідомляє Financial Times.
“У нас величезний дефіцит боєприпасів не лише в Україні, а й у всьому світі. Бо у всьому світі вони закінчилися, вони вичерпані. Усі склади порожні”, – зазначив глава уряду.
За словами прем’єра, в Україні є розуміння, що потрібно виробляти їх на своїй території. Водночас Шмигаль зазначив, що нині уряд робить висновки з виробництва безпілотників, яке виросло з декілька десятків минулого року до десятків тисяч цього року.
При цьому, як пише видання з посиланням на слова одного з чиновників, в Україні не можуть швидко трансформувати виробництво снарядів. Зокрема через глобальний дефіцит пороху.
Наприкінці зими стало відомо, що українські війська зіштовхнулися з проблемою нестачі артилерійських снарядів. Тому на початку травня Рада ЄС схвалила рішення про допомогу для України у розмірі одного мільярда євро для спільних закупівель боєприпасів та ракет, у зв’язку з чим планували передати ЗСУ мільйон снарядів. Однак наприкінці серпня стало відомо, що постачання боєприпасів для України в рамках проєкту ЄС просуваються повільно, адже з обіцяного мільйона Україна отримала менш як 250 тисяч снарядів.
Водночас Україна виробила у червні 2023 року більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за весь минулий рік. А на початку жовтня з’ясувалося, що компанія Rheinmetall отримала ще одне замовлення на артилерійські снаряди в рамках рамкової угоди з Бундесвером. Хоча і замовником є уряд Німеччини, проте всі боєприпаси призначені для України.
Нагадаємо, у вересні ЗСУ отримали тисячі нових дефіцитних 122-міліметрових артснарядів. Нині в Україні активно нарощують їхнє виробництво.
Читайте також: У розвідці Естонії порахували, скільки боєприпасів має РФ – вистачить щонайменше на рік