Російська Федерація активно копіює українську модель створення Сил безпілотних систем (СБС) та стрімкими темпами нарощує кількість особового складу, залученого до роботи з дронами.
Про це в інтерв’ю “Українській правді” повідомив командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Роберт Бровді, відомий за позивним “Мадяр”.
За словами командувача, ворог демонструє стабільну динаміку розширення безпілотної компоненти. Якщо на початку 2026 року чисельність відповідних підрозділів РФ становила 86 тисяч осіб, то станом на 1 травня цей показник зріс до 114 тисяч. Таким чином, лише за чотири місяці приріст склав 28 тисяч одиниць особового складу.
Роберт Бровді підкреслив, що плани Кремля на кінець року є досить амбітними, але реалістичними: окупанти мають на меті збільшити чисельність безпілотного війська до 168 тисяч осіб.
“Вони фактично копіюють існуючу франшизу угруповання Сил безпілотних систем України. В більшості вони стараються щось у нас украсти, передьорнути, піти готовим вирішеним шляхом”, — зазначив Мадяр.
Командувач також додав, що Росія зараз формує власне угруповання СБС, куди увійде абсолютна більшість безпілотників ворожої армії, що свідчить про системний підхід агресора до ведення сучасної війни.
Водночас Бровді критично відгукнувся про деяких виробників бойових частин для українських дронів, закликавши їх припинити постачання неякісної продукції, яка не відповідає вимогам фронту.
Нагадаємо, що головнокомандувач Сирський повідомляв про те, що Росія планує збільшити чисельність військ безпілотних систем до 101 тисячі військових.
Раніше Сирський повідомляв, що РФ планує значно наростити чисельність військ у 2026 році. Водночас Україна нарощує безпілотну складову штурмових військ.
А згодом стало відомо, що цьогоріч РФ хоче збільшити свою армію до 800 тисяч солдатів. Росія не відмовляється від продовження наступальних дій навіть попри втрати.
Читайте також: Втрати Росії на війні в Україні відчутно зросли і кількість вбитих можна порівняти з темпами вербування, – Bloomberg








