Павел про підтримку України
Фото: Twitter

Президент Чехії Петр Павел вважає, що не можна довіряти Китаю як посереднику у встановленні миру між Росією та Україною, оскільки “Пекіну вигідно продовжувати війну”.

Про це президент Чехії розповів в інтерв’ю Politico.

Китай намагається позиціювати себе як миротворця в Україні. Більшість західних союзників України скептично поставилися до цих пропозицій. Втім деякі країни, Франція, приміром, симпатизують позиції Китаю і закликають дослухатися до пропозиції.

Китай хоче більше війни

Павел, колишній генерал НАТО, висловився недвозначно: коли йдеться про Україну, Китай хоче лише найкращого для себе – а наразі це означає більше війни.

“Я вважаю, що в інтересах Китаю продовжити статус-кво, тому що це може підштовхнути Росію до низки поступок” – сказав чеський лідер.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Пекін може отримати дешеві нафту, газ та інші ресурси від Москви – в обмін на партнерство з Кремлем “без обмежень”.

“Для Китаю також добре, що Захід, можливо, стає трохи слабшим, підтримуючи Україну… Я не думаю, що Китай дійсно зацікавлений у завершенні війни в короткі терміни”, – додав він.

Китай вчиться на прикладі цієї війни

Павел вважає, що Пекін використовує війну, щоб вчитися.

“Китай щодня виносить уроки з конфлікту. Вони уважно стежать за тим, що робить Росія, як реагує Захід” – зазначив президент Чехії.

Позиція Китаю щодо війни в Україні

У день річниці вторгнення Росії в Україну Китай опублікував власний так званий мирний план. Ідеї сформульовані у дванадцяти пунктах. Документ має назву “Позиція Китаю щодо політичного врегулювання кризи в Україні”.

У березні президент Франції Еммануель Макрон і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провели три дні з візитом у Пекіні. Макрон сподівався, що вплив китайського лідера на російського диктатора Путіна зможе відновити мир в Україні. 

Сі Цзіньпін за підсумками зустрічі сказав, що Китай готовий разом із Францією закликати світ до раціональності в українському питанні. Пекін може спільно із французькою стороною закликати до “недопущення ескалації” в Україні. Президент Китаю дав зрозуміти Макрону, що “ні в чиїх інтересах, щоб війна в Україні тривала”.

Європейські лідери і експерти наголошують, що Макрон веде свою гру, налагоджуючи стосунки з Китаєм, чим вносить деструктив між ЄС і США. Після повернення з Пекіна Макрон заявив про те, що Європа не повинна дозволяти США використовувати її в інтересах Вашингтона, що стосуються Китаю.

У США несхвально ставляться до ініціативи президента Франції Емманюеля Макрона щодо мирних переговорів між Україною і РФ. Тим більше, що він зробив таку заяву без консультацій із союзниками.

Читайте також: Китайський посол у Франції оскандалився заявою про “російський Крим”: яка була реакція

Подібні

В Україні зменшать ліміти переказів з картки на картку

Українські банки підписали меморандум, який посилює контроль за операціями та знижує місячні…

Пєсков заявив, що рішення про надання політпритулку Асаду ухвалив особисто Путін

Рішення про надання політпритулку Башару Асаду особисто приймав російський диктатор Володимир Путін.…

Фіцо вважає, що Україна може втратити третину територій у війні з РФ

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вважає, що Україна втратить третину територій за підсумками…

У Мінфіні сказали, скільки коштів та зброї має Україна, щоб воювати: на скільки цього вистачить без підтримки партнерів

“Я думаю, що у нас достатньо коштів, достатньо зброї, достатньо ракет і артилерійських снарядів, щоб чинити опір “