На тлі заходів з мобілізації працівників металургійних підприємств, бізнес-асоціації закликають Кабінет Міністрів України розробити і схвалити доцільний механізм економічного бронювання.
Про це йшлося під час обговорення питання економічного бронювання на форумі “Український експорт: вікно відчиняється?”, пише “ЕП”.
“ТЦК йде не шукати тих, хто ухиляється, а приходить на робоче підприємство, стоїть на прохідній і за пів дня виконує норму за 2-3 місяці”, – розповів президент об’єднання підприємств “Укрметалургпром” Олександр Каленков.
За його словами, всі підприємства об’єднання визнані критично-важливими для економіки, на них мобілізовано в середньому 20% працівників.
“Зокрема, на заводі “АрселорМіттал” у Кривому Розі вже мобілізовано 3,5 тисячі робітників, на підприємствах “Метінвесту” – близько 10 тисяч робітників. Наші підприємства створюють багато робочих місць в інших галузях і інших регіонах присутності. Одне робоче місце в нашій галузі створює вісім у інших галузях”, – каже Каленков.
Читайте також: У Мінекономіки порахували, що економічне бронювання працівників може принести до бюджету 100 млрд грн
Перший заступник гендиректора “Інтерпайп” Денис Морозов заявив, що промислова компанія може забронювати лише до 50% працівників, що ускладнює роботу.
“Підприємці закликали уряд розробити таку модель бронювання, яка б враховувала економічну складову бізнесу, бо вона у всіх різна. Каленков додав, що будь-який підхід, де враховується заробітна плата – це також спірне рішення”, – пише видання.
Читайте також: Гетманцев вважає, що питання економічного бронювання неможливо вирішити так, щоб усі були задоволені
Нагадаємо, що прем’єр Денис Шмигаль анонсував, що вже найближчим часом в Україні змінять систему бронювання: будуть встановлені певні “червоні” лінії”, тому просто відкупитися від мобілізації не вийде.