Конгрес США запросив у керівництва розвідки оцінку ризиків для безпеки США, якщо Америка припинить надавати зброю Україні, а Росія виграє війну.
Про це пише The Hill.
“Законодавці доручили директору Національної розвідки, директору Розвідувального управління Міністерства оборони та директору Центрального розвідувального управління представити доповідь з оцінкою перебігу боротьби України у розпочатій Росією війні, з урахуванням американської допомоги та наслідків для противників Америки”, – повідомляє видання.
Повідомляють, що звіт має містити інформацію “про вплив на здатність українських військових захищатися від російської агресії, якщо Сполучені Штати продовжать або припинять військову та економічну підтримку”. Також у Конгресі хочуть знати, що буде, якщо США “збережуть або відкличуть дозвіл на використання наданих Україні ракет великої дальності” для завдання ударів вглиб території Росії.
“Законодавці також хочуть, щоб керівники розвідки оцінили вплив потенційної поразки України на інтереси національної безпеки США, включаючи можливу подальшу агресію з боку Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Білий дім пообіцяв Єрмаку “лавину” військової допомоги Україні, — The Guardian
Доповідь має бути подана в незасекреченому вигляді, але “може мати засекречений додаток”. Її мають передати комітетам з питань розвідки Палати представників і Сенату, а також комітетам з питань збройних сил, закордонних справ і міжнародних відносин та з питань асигнувань.
Нагадаємо, що нижня палата Конгресу США затвердила законопроєкт про оборонний бюджет на 2025 рік у розмірі $883,7 мільярда. Документ передбачає підвищення зарплат військовим, закупівлю техніки та створення спеціального фонду для Тайваню. Але в ньому немає положення про можливість лендлізу для України.
Раніше повідомлялося, що обраний президент США Дональд Трамп припускає, що може зменшити американську допомогу Києву після того, як повернеться до Білого дому 20 січня.
Читайте також: Між Зеленським і Байденом “виникла напруга” через відмову України знизити мобілізаційний вік до 18 років, – The Telegraph