Слідчі підозрюють колишнього президента України Петра Порошенка у причетності до “Харківських угод”.
Про це йдеться у статті видання “Українська правда”.
Відомо, що перебуваючи на посаді міністра закордонних справ, нібито був причетний до підготовки “Харківських угод” – документа, який дозволив Чорноморському флоту РФ залишитися в Криму до 2042 року. Проте в оточенні Порошенка ці звинувачення називають абсурдними, наголошуючи, що на момент підписання угод він уже не обіймав посаду.
За версією слідства, перебуваючи на посаді міністра закордонних справ у останні тижні своєї каденції Порошенко нібито був причетний до підготовки тексту “Харківських угод”. Він очолював Міністерство закордонних справ у період президентства Віктора Ющенка та був звільнений з посади 11 березня 2010 року.
Останні два тижні роботи на цій посаді він пропрацював при Віктору Януковичу, який став президентом 25 лютого. При цьому самі угоди підписали більш як через місяць після відставки Порошенка.
“Це дуже цікаво. Виявляється не Грищенко, Демченко, Льовочкін чи хто там ще цим займався, а Порошенко, якого навіть тоді не було уже на посаді, готував ці “Харківські угоди”. Ну просто абсурд”, – кажуть в оточенні Порошенка.
У межах цього провадження вже відбулися обшуки у Костянтина Єлісєєва – тодішнього заступника міністра закордонних справ і радника Порошенка з міжнародних питань. Також МЗС та інші відомства вже отримують запити на виїмку документів, пов’язаних із “Харківськими угодами”.
Як відомо, Харківські угоди – це домовленість між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, яка підписана 21 квітня 2010 року на той момент президентом України Віктором Януковичем та президентом Росії Дмитром Медведєвим, згідно з якою термін перебування ЧФ РФ у Севастополі було продовжено з 2017 до 2042 років з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення. Згідно з базовими угодами 1997 року росіяни мали зменшувати свій контингент на півострові. Натомість “Харківські угоди” дозволили агресорам мати достатньо ресурсів для окупації півострова у 2014 році та для повномасштабного вторгнення до України у лютому 2022 року.
Нагадаємо, суд дозволив витребувати від ОП докази, які стали підставою для введення санкцій проти Порошенка. Як відомо, РНБО 12 лютого запровадила проти нього санкції.