Парламентська асамблея Ради Європи — ПАРЄ визнала режим в Росії терористичним. А також ухвалила низку важливих для України заяв.
Як повідомив нардеп Олексій Гончаренко, який також є віце-президентом Комітету з міграції, біженців та переміщених осіб Парламентської асамблеї Ради Європи. (ПАРЄ).
Він зазначив, що резолюцію “Подальша ескалація агресії Російської Федерації проти України” підтримали 99 делегатів. Утримався один.
Найважливіші моменти резолюції:
- Зазначається, що російський режим є терористичним. “Це потужний сигнал світового масштабу, і це ще один крок, щоб Росію визнали країною-спонсором тероризму”, — прокоментував Гончаренко.
- Вперше в історії Рада Європи заявила, що потрібно дати зброю. Мова йде про системи ППО для захисту цивільного населення України.
- Зазначається, що перебування Росії у Радбезі ООН не є легальним, немає юридичних підстав, чому вона там знаходиться.
- ПАРЄ підтримала якнайскоріше створення міжнародного трибуналу проти РФ.
ПАРЄ стала першою міжнародною організацією, яка визнала керівний режим в Росії терористичним.
Хто ще визнав Росію терористичною державою
Керівництво України неодноразово закликало юридично визнати Росію терористичною державою.
10 травня в Сенаті США зареєстрували резолюцію із закликом визнати Росію державою-спонсором тероризму. Співавторами документа стали сенатори від обох партій, демократ Річард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем.
12 травня подібну резолюцію представили в Палаті представників США. Її авторами стали конгресмени – республіканець Джо Вілсон і демократ Тед Лі. Обидва є членами Комітету Палати представників із закордонних справ.
24 червня Комітет Сенату Сполучених Штатів із міжнародних відносин підтримав резолюцію із закликом до держсекретаря США Ентоні Блінкена визнати Росію державою-спонсором тероризму.
У травні парламент Литви одноголосно ухвалив резолюцію, в якій визнав Росію “державою, яка підтримує та здійснює тероризм”. У серпні сейм Латвії визнав Росію державою-спонсором тероризму.
6 вересня стало відомо, що президент США Джо Байден зазначив, що не планує визнання Росії терористичною державою. Проте вже 15 вересня американські сенатори, демократ Річард Блюменталь і республіканець Ліндсей Грем, представили законопроєкт про визнання Росії державою – спонсором тероризму.
11 жовтня у парламент Естонії у вівторок внесли проєкт резолюції, який визнає Росію країною-спонсором тероризму, закликає до створення спеціального міжнародного трибуналу та до позбавлення Росії статусу постійного члена Радбезу ООН.
Нині до списку держав – спонсорів тероризму внесені чотири країни: Іран, КНДР, Куба і Сирія.