Десятки підприємств-виробників ракет Х-101, однією з яких вдарили по дитячій лікарні “Охматдит” у Києві, перебувають поза західними санкціями.
Про це повідомляють у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Так, в розділі “Компоненти у зброї” на порталі War&Sanctions опублікована “начинка” російської крилатої ракети Х-101. Зокрема, інформація про її основні компоненти та блоки, а також дані підприємств, залучених до виробництва ракети та її складових. Серед головних виробників деталей цих ракет є США, Тайвань і Китай. Десятки з них й досі не перебувають під санкціями жодної з країн санкційної коаліції та зберігають доступ до обладнання.



Загалом в ракеті містяться:
- комплексний регулятор двигуна КРД-36м;
- бортове джерело живлення 2х25НКМ-5-Б;
- контактні датчики цілі;
- блок демпферних гіроскопів БДГ-1М;
- система вимірювання повітряного тиску СИВД;
- електронна обчислювальна машина К003;
- обчислювач ВСС-1;
- станція постановки активних завад СП-504;
- вказівник висоти кодовий УВК-208;
- система відстрілу дипольних відбивачів Л-504;
- бойова частина основна 9-Е-2648;
- антена Д-500 приймальна;
- антена АГ-080 ДШВЗ передавальна;
- супутникова навігаційна система СН-99;
- допплерівський вимірювач швидкості та знесення “Моноблок-Л”;
- оптико-електронна система наведення “Отблеск-У”;
- електронна обчислювальна машина “Багет-62-04” оптико-електронної системи наведення “Отблеск-У”;
- крила;
- тандемна ОФ бойова частина МСНИ.37364.376;
- малогабаритний двоконтурний турбореактивний двигун ТРДД-50А (виріб 36М);
- турбонасосний агрегат;
- електродвигун МП-0,75С2;
- блок гідроприводу керма К-005.



“Рік тому РФ вчинила черговий воєнний злочин – цілеспрямовано вдарила крилатою ракетою Х-101 по одному з корпусів дитячої лікарні “Охматдит”. Внаслідок удару загинуло двоє людей, а ще понад 50 – постраждали, зокрема діти”, – йдеться у повідомленні.






Що відомо про обстріл “Охматдиту”
Як відомо, 8 липня 2024 року РФ влучила у дитячу лікарню “Охматдит” у Києві. Тоді відразу ж стало відомо про загиблих та постраждалих.
Також варто зазначити, що видання “Наші гроші” з’ясувало, що БО “Благодійний фонд “Охматдит” обрав ТОВ “Буд-технолоджі” переможцем тендеру на ремонт корпусу лікарні, який зазнав пошкоджень від ракетного обстрілу у липні. Видання написало, що з 14 учасників конкурсу це була третя за дороговизною пропозиція розміром 307 мільйона гривень.
Читайте також: У МОЗ прокоментували скандал із завищеними цінами на відновлення “Охматдиту” – буде проведено додаткову перевірку
Згодом стало відомо, що Рада з відновлення НДСЛ “Охматдит” шукає шляхи використання коштів, зібраних благодійним фондом “Охматдит” – здорове дитинство”. Повідомляється, що фонд надав документи, які Рада вивчить.
Нагадаємо, український уряд виділить 6,3 мільйона гривень на проведення відновлювальних робіт у зруйнованій росіянами лікарні “Охматдит”. Зазначається, що це гроші, які ще раніше збирали самі люди.
Читайте також: Генпрокуратура оголосила підозру російському генералу, який наказав обстріляти “Охматдит”