Марк Карні про постачання СПГ замість Росії
Фото: Марк Карні/ОП

Розширення експортної інфраструктури скрапленого природного газу (СПГ) дозволить Канаді посилити свої позиції на глобальному енергетичному ринку та поступово заміщати російський газ.

Про це повідомляє Укрінформ, з посиланням на заяву прем’єр-міністра Канади Марка Карні.

Він підтвердив, що канадський скраплений природний газ “може відіграти роль у заміщенні російських енергоресурсів на світових ринках”.

“Канада розглядається як одне з ключових рішень для зміцнення енергетичної безпеки Європи та Азії. Розвиток нових експортних потужностей, зокрема СПГ-терміналу на західному узбережжі, має стратегічне значення для партнерів Канади. Новий термінал сприятиме енергетичній безпеці Німеччини, і ми ще багато можемо зробити у партнерстві з Європою”, – зазначив глава уряду.

Читайте також: Від початку року ЄС заплатив Росії майже €4 млрд за газ, – The Independent

Довідково: Ksi Lisims LNG — це проєкт плавучого заводу з виробництва скрапленого природного газу (LNG) на північно-західному узбережжі Британської Колумбії, біля громади Гінголкс, на землях Нісґа’а Нації. Передбачається, що його потужність становитиме приблизно 12 млн тонн LNG на рік, що робить його потенційно другим за розміром експортним LNG-терміналом Канади після LNG Canada в Кітіматі.

Відомо, що проєкт пройшов ключові етапи погодження в Британській Колумбії, фінальне інвестиційне рішення (FID) очікують впродовж 2026 року, а запуск планується на 2028–2029 роки.

Читайте також: РФ таємно пропонує країнам Азії купити свій СПГ з “солідною” знижкою, — Bloomberg

Подібні

Кількість заяв про булінг в освітніх закладах України у червні вже перевищиа показник за весь минулий рік

Торік зафіксували всього 165 звернень

Україна щорічно виділяє на виробництво озброєння $45–50 млрд, — Зеленський

Ці кошти спрямовують виключно на зброю всіх типів українського виробництва

В ЄС офіційно розпочали підготовку до відкриття переговорів про вступ України

Готують відкриття першого кластера

У Росії хваляться, що зможуть воювати ще “пару десятиліть” і закликають росіян “вчитися жити” з цим

Кажуть, що Росії також загрожує “біовійна”