Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час візиту до Києва оглянув руйнування в Шевченківському районі, де внаслідок російського обстрілу в ніч на 24 травня загинули троє людей.
Про це повідомила пресслужба ДСНС.
Рютте супроводжував голова ДСНС Андрій Даник. Він розповів, що тієї ночі під ударами опинилися 32 локації у столиці. Зокрема, росіяни атакували будівлю ГУ ДСНС Київщини, де працювали оперативно-координаційний центр і серверна ліній 101 та 112. Попри влучання, чергові зміни диспетчерів та зв’язківців змогли оперативно перейти в укриття і продовжили приймати виклики.

Також йому показали понівечений торговельний центр біля станції метро “Лук’янівська”, по якому ворог випустив одну за одною близько шести ракет. Андрій Даник підкреслив, що найбільшу небезпеку для цивільних наразі становлять балістичні ракети, а повторні обстріли місць влучань стали звичною тактикою ворога.
Через це ДСНС змушена постійно змінювати протоколи безпеки. Він також нагадав, що в ніч проти 2 червня через такий повторний удар у Дніпрі загинув український рятувальник.
Рютте висловив захоплення відданістю українських надзвичайників і запевнив, що підтримка з боку НАТО залишається непохитною в боротьбі за безпеку та життя людей.
Атака РФ на Україну: як це було
У ніч проти 24 травня 2026 року Київ і область зазнали однієї з найпотужніших атак Росії. Армія РФ вдарила “Орєшніком” по Київщині, внаслідок чого у Білій Церкві було пошкоджено гаражі.
Значних пошкоджень зазнав центр Києва, район Лук’янівки, Шулявка, Печерськ та Лівобережні райони.
Після атаки заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що це була “відповідь на удар по будівлі коледжу в “ЛНР”. Напередодні в окупованому Старобільську Луганської області ЗСУ уразили приміщення, де розміщалися військові РФ і тривало навчання російських дронщиків з елітного підрозділу “Рубікон”.
Читайте також: Україна скликає термінові засідання ООН та ОБСЄ через удар “Орєшніком” і руйнівну атаку РФ на Київ








