Впродовж року, що минув, у Києві значно покращилися відгуки мешканців щодо діяльності місцевої влади, соціальних та комунальних служб столиці. Більшість переселенців згодні з киянами.
Про це повідомляють у дослідженні Соціологічної групи “Рейтинг“, яке проводилося з 16 по 27 лютого 2023 року.
Повідомляється, що близько 90% опитаних киян та ВПО вважають Київ комфортним для проживання. З ними категорично незгодні 9% киян і 6% переселенців.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
“Діяльністю Київського міського голови Віталія Кличка задоволені 68%, незадоволені – 22%. Серед переселенців таких 65 і 9% відповідно (чверть не визначилися). Діяльністю Голови КМВА Сергія Попка задоволені 21% киян, незадоволені – 8% (понад 60% не визначилися). Серед ВПО таких 25 і 4% відповідно (понад 70% не визначилися)”, – йдеться в опитуванні.
Діяльність Київської міської ради загалом позитивно оцінили 50% киян, негативно – 24% (25% не визначилися).Серед переселенців таких 50 і майже 10% відповідно (понад 40% не визначилися).
Повідомляється, що комунальними службами Києва задоволені майже 70% місцевих мешканців. Серед ВПО задоволених понад 80%.
“Діяльністю соціальних служб задоволені більш ніж половина опитаних киян, незадоволені – 17% (третина не визначилися). Серед переселенців майже 70% задоволені, 17% – незадоволені (15% не визначилися)”, – йдеться у повідомленні.
Громадський транспорт Києва вважають понад 80% киян вважають задовільним. Серед ВПО таких 86%.
Діяльність столичної поліції влаштовує понад 60% киян і 62% переселенців.
“Майже 70% опитаних киян підтримують рішення міської влади Києва демонтувати радянські пам’ятники, близько чверті – не підтримують. Серед переселенців підтримують це рішення майже 65%, проти цього – близько 20%”, – йдеться у повідомленні.
Також відомо, що майже 80% киян схвально ставляться до евакуації авто, запаркованих в неналежному місці.
“Серед тих, хто має автомобіль понад 70% підтримують евакуацію неправильно запаркованих авто, трохи понад 20% – не підтримують”, – йдеться у дослідженні.
Раніше повідомлялося, що більш ніж половина вимушених переселенців, які опинилися в Києві після 24 лютого 2022 року, готові залишитися в столиці й після війни. Приблизно стільки ж киян не мають нічого проти цього.