Венс оголосив умови для мирної угоди

США очікують на відповідь Києва щодо умов завершення війни з РФ. Для цього пропонують визнати Криму російським і відмовитися від вступу у НАТО. Також у Білому домі розглядають ідею “нейтральної території навколо ЗАЕС“.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

За словами західних чиновників, такі ідеї були викладені в конфіденційному документі, представленому високопосадовцями адміністрації президента США Дональда Трампа своїм українським колегам у Парижі 17 квітня. Ними також поділилися з високопоставленими європейськими чиновниками на денній зустрічі.

“Зараз США чекають на відповідь Києва, яка, як очікується, надійде на зустрічі офіційних осіб США, України та Європи в Лондоні пізніше цього тижня. Тоді, якщо буде зближення між американською, європейською та українською позиціями, пропозиції можна буде направити до Москви”, – пише видання.

Тиск на Україну

Нагадаємо, що Державний секретар США Марко Рубіо заявив 19 квітня, що адміністрація Трампа може призупинити свої переговорні зусилля щодо миру в Україні, якщо протягом наступних кількох тижнів не буде досягнуто прогресу в ключових питаннях.

Читайте також: США готові відмовитись від зусиль досягти миру в Україні, якщо побачать, що це недосяжно, – Рубіо

“Дипломатичний тиск США має на меті підготувати підґрунтя для припинення вогню вздовж нинішніх ліній бойових дій та врегулювання конфлікту. Прийняття деяких ідей адміністрації Трампа може виявитися складним для Києва, оскільки Україна відмовляється визнати, що Росія має законні претензії на будь-яку частину її території”, – коментує видання.

У матеріалі зазначають, що один з високопосадовців Держдепу назвав ідеї, представлені українцям, “варіантами, які Київ має зважити, а не прийняти або відкинути”. За його словами, “список потенційних варіантів” був наданий для обговорення і зворотного зв’язку.

Крим

Видання зазначає, що визнання США захоплення Росією Кримського півострова у 2014 році “перекреслило б більш ніж десятирічну американську політику президентських адміністрацій” – як демократів, так і республіканців.

“У 2018 році державний секретар Майк Помпео, який працював за першої адміністрації Трампа, засудив анексію Криму Росією як загрозу “основоположному міжнародному принципу, який поділяють демократичні держави: жодна країна не може змінювати кордони іншої країни силою”. Конгрес США прийняв закон, який виступає проти визнання США окупації Криму Росією”, – нагадують у публікації.

Читайте також: Віткофф вказав на “позитивні” для України моменти у втраті окупованих РФ територій

ЗАЕС

Джерела серед західних чиновників повідомляють і про ідею визначення території навколо Запорізької АЕС “нейтральною територією, яка може бути під американським контролем”.

“У березні під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським Трамп піднімав питання придбання українських електростанцій включно з ядерними об’єктами, назвавши це “найкращим захистом для цієї інфраструктури”. Ймовірно, ЗАЕС постачатиме електроенергію як на українську територію, так і на окуповані регіони, які РФ захопила після вторгнення 2022 року й утримує досі”, – пише видання.

Читайте також: У Держдепі США заявили, що чекають на відповідь Росії щодо миру в Україні: не за місяці чи роки, а зараз

Нагадаємо, що минулого тижня віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Америка позитивно налаштована і вірить, що зможе покласти край “дуже жорстокій війні” в Україні.

Водночас Bloomberg повідомили, що США надали союзникам пропозиції, спрямовані на досягнення мирної угоди щодо України, включаючи пом’якшення санкцій проти Москви в разі припинення вогню.

Подібні

Подія, яка увійде в історію: Нацгвардія відбила масштабний штурм росіян на мотоциклах

Бійці НГУ відбили масштабний штурм росіян на мотоциклах на Покровському напрямку. Про…

Бійці ГУР двічі атакували бригаду в РФ, яка причетна до обстрілу Сум, — ЗМІ

Українські дрони вже два дні поспіль атакують розташування 112-ї ракетної бригади РФ…

Москві не вистачило дня: Зеленський прокоментував наслідки “великоднього перемир’я”, яке оголошував Путін

Впродовж доби російська армія 2935 разів порушила свою ж обіцянку про “режим тиші”

Ексрадник Байдена пояснив, чому США два роки не передавали Україні ракети ATACMS

На це було дві причини, каже Салліван