Фото: Гельґа Марія Шмід/Twitter

Генеральна секретарка Організації з безпеки та співробітництва в Європі Гельґа Марія Шмід висловилася проти виключення країни-терориста Росії з ОБСЄ. Вона заявила, що “немає механізму виключення” та “треба тримати відкритими канали спілкування”.

Про це вона заявила в інтерв’ю Die Welt.

“Зрозуміло, що Росія напала на Україну і Москва є агресором у цій війні. Міністр закордонних справ України має рацію… На відміну від Ради Європи, ОБСЄ не має механізму призупинення, який можна було б використати для виключення Росії. Це також тому, що ми не є організацією однодумців, як ЄС чи НАТО”, – заявила генсек.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Шмід додала, що “тримати дипломатичні канали відкритими не означає єдність”. 

Я думаю, що Росії має сенс залишатися членом ОБСЄ.  … Сидіти за столом не означає обмінюватися дипломатичними люб’язностями. … Якось нам знову знадобляться канали спілкування”, – підсумувала Шмід. 

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що 26 грудня МЗС України має намір офіційно порушити питання виключення Росії із Ради безпеки ООН.

Подібні

Китай планує вдвічі збільшити імпорт російського підсанкційного газу, – Reuters

Китай є єдиним відомим покупцем вантажів “Arctic LNG 2”

Москва знову під атакою безпілотників, Собянін хвалиться, що “збили” 80 штук

Тим часом всі аеропорти регіону знову не працюють

РФ атакувала АЗС “Укрнафти” у трьох областях та об’єкти “Нафтогазу” на Полтавщині: поранена працівниця

Наразі роботу всіх пошкоджених АЗК повністю зупинено

СБУ взялася за схему, у межах якої українське зерно постачали до Ірану, — ЗМІ

Ймовірно, це була частина плати РФ за іранські ударні дрони Shahed