Буданов на Раді Україна-НАТО розповів про "Орешник"
Фото: Defence Express

РС-26 “Рубеж” належить до балістичних ракет середньої дальності та є своєрідною реінкарнацією відомого радянського РСД-10 “Пионер”. Зазначається, що в українському медіапросторі активно шириться неперевірена інформація, що РФ планує сьогодні, 20 листопада, здійснити пуск цієї ракети.

Про це пише військове видання Defence Express.

“Одні джерела вказують, що це буде тестовий запуск з полігону “Капустин Яр” в Астраханській області РФ, а інші пишуть про бойовий пуск, що є вкрай малоймовірним. Проте на момент публікації жодних офіційних даних, які можуть це підтвердити, немає. Утім, в будь-якому випадку варто нагадати, про що йдеться. Особливо враховуючи те, що РС-26 “Рубеж” призначена для доставки ядерних зарядів”, – йдеться у повідомленні.

Реальний статус цієї розробки невідомий, але у будь-якому випадку це не буде її першим випробуванням. Перший її пуск був здійснений 27 вересня 2011 року, а завершити роботи зі створення вдалося десь на рівні 2015 року з планом постачання на озброєння у 2017 році. Проте в 2018 році вона нібито була виключена із програми озброєння до 2027 року. І зрештою вважалося, що РФ натомість зосередилися на “Искандер-К”.

“Водночас у липні 2024 року в Кремлі погрожували відновити виробництво ракет середньої та меншої дальності, під які й підпадає РС-26 “Рубеж”. І вірогідність того, що в РФ почали реалізацію цього рішення доволі висока. Крім того, йдеться не про окрему ракету, а про один з варіантів відомого “Тополя”. Зокрема вважається, що РС-26 “Рубеж” створений на базі двох ступенів “Тополь-М”. Такий підхід був реалізований для відомої ракети середньої дальності РСД-10 “Пионер” для якої взяли ступені від “Темп-2С” – попередника “Тополя”. І враховуючи те, що “Рубеж” за призначенням така сама балістична ракета середньої дальності, як і “Пионер”, то навряд у РФ пішли б іншим шляхом”, – додають у повідомленні.

Щобільше, розробником РС-26 “Рубеж” є “Московский институт теплотехники”, який є автором всіх цих ракет, а виробником “Воткинский завод”, який окрім них відповідає ще й за балістичні “Искандер”. 

Зазначається, що таким чином у РФ і дійсно є всі можливості для того, щоб доволі швидко розгорнути виробництво балістичних ракет середньої дальності РС-26 “Рубеж” на основі вже наявних технологічних ліній, ланцюгів постачання та рішень. Водночас точні характеристики РС-26 “Рубеж” наразі невідомі. Серед тих, які є доволі вірогідними – стартова вага у межах 40-50 тонн, дальність до 6000 кілометрів, оснащення у вигляді чотирьох роздільних бойових блоків потужністю 0,3 Мт кожен, аналогічні тим, які використовуються у РС-24 “Ярс”. Також вважається, що він може бути оснащений гіперзвуковим плануючим блоком типу “Авангард”.

Нагадаємо, у Пентагоні прокоментували стан готовності РФ до застосування ядерної зброї. Однак свою ядерну політику США міняти наразі не збираються.

Подібні

Україна не готова до переговорів з РФ про закінчення війни, – Єрмак

Слабка позиція країни у порівнянні з карїною-агресором не дає можливостей для цього

Конгрес США запросив у розвідки аналіз ймовірних наслідків припинення допомоги Україні у війні з РФ

Також йдеться про оцінку ризиків у разі скасування дозволу на далекобійні удари по РФ американськими ракетами

Гегсет, якого Трамп хоче призначити міністром оборони, заявив, що кине пиячити

Піт Гегсет, якого обраний президент США Дональд Трамп хоче призначити міністром оборони,…

В окупованому Донецьку ліквідовано начальника Оленівської колонії, де влаштували страту “азовців”

Дружина ката, яка також була на місці вибуху, дістала травми