Економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ заявив, що населення України скоротиться до 25 мільйонів і це є катастрофою. Мовляв, після війни залишиться лише так звані штатні чисельні люди, які є своєрідним ядром трудових ресурсів.
Про це повідомляє “Політарена”.
Експерт переконаний, що найбільший ризик в Україні наразі – це демографія. Мовляв, її взагалі варто розглядати на рівні військової загрози.
“Фактично йдеться про одне і те саме, відмінність тільки у строках і методах: війна – це знищення нації, а негативна демографія – це зникнення нації, яка поступово розчиняється в історичному просторі. Я б сказав, що цей ризик на рівні національного історичного виклику. Це вже не демографічна яма, а демографічне провалля – можна говорити про справжню катастрофу, яка нас очікує”, – зазначив він.
За словами Куща, після війни населення, скоріш за все, скоротиться до 25 мільйонів осіб. Зараз, за його оцінками, трохи більше – приблизно 27-28 мільйонів, проте “точно ніхто не скаже”.
“Після війни, протягом п’яти років, буде додаткова хвиля міграції. Частина чоловіків поїде до своїх сімей, які вже облаштувалися за кордоном, а також буде міграція молодих людей і нова хвиля економічної міграції. Зворотний рух населення буде меншим. Тому населення, можна очікувати, скоротиться до 25 мільйонів. Можливо, це буде 10 мільйонів пенсіонерів, десь до 5 мільйонів дітей та 10 мільйонів економічно активного населення – приблизно порівну чоловіків та жінок, але останніх, звичайно, трохи більше. З цих 10 мільйонів ще десь 3 мільйони будуть пільгові категорії населення – інваліди, ветерани війни тощо. Ті, хто очікуватиме на державну соціальну підтримку”, – продовжив експерт.
На його думку, залишиться так зване штатне чисельне населення – люди, які є своєрідним ядром трудових ресурсів. Це, як правило, офіційно працевлаштовані українці, які платять податки, а їхні зарплати більші за мінімалку. Ймовірно до 5 мільйонів людей, значна частина з яких, до одного мільйона, буде держслужбовцями або працюватиме в армії, силових структурах, державних компаніях тощо.
“Таким чином на кожного “штатника” припадатиме по два пенсіонери, одній дитині та майже один пільговик. Величезне навантаження на працюючих, і це формуватиме майбутні економічну, соціальну та інші політики. Звичайно, що за такої структури ніяких розмов про зменшення ролі держави в економіці бути не може”, – наголосив Кущ.
Нагадаємо, демографи розповіли, скільки українців виїхали з країни та що потрібно робити, щоб люди повернулися додому. Йдеться про майже дев’ять мільйонів громадян України.
Читайте також: Фінансовий аналітик Олексій Кущ розповів про економіку, податки та “відмирання великого бізнесу”