Російські санкції
Фото: ti-ukraine.org

Попри санкції Росії вдається закуповувати тисячі західних гвинтівок та мільйони набоїв від компаній з ЄС і США. Розслідування також виявило зв’язок між люксембурзьким холдингом Beretta та російськими компаніями.

Про це повідомляє видання The Insider.

“Найчастіше європейські виробники зброї та чиновники не тільки заплющували очі на агресію РФ в Криму і Донбасі, а й вкладали маркетингові бюджети в розширення дистрибуції на російському ринку. Спільне розслідування The Insider, Investigace.cz, IrpiMedia та Vlast.kz показує, як протягом останніх трьох років компанії з ЄС, США та Туреччини збільшили експорт зброї до країн Центральної Азії, таких як Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан та Узбекистан. Саме через ці країни, ймовірно, відбувається реекспорт зброї до Росії, що дозволяє обходити санкції”, – пише видання.

Експорт гвинтівок та рушниць з Італії до Вірменії за чотири роки зріс майже у 30 разів. Киргизстан у 2020 та 2021 роках не купував зброю в Італії, проте у 2022 році отримав 882 одиниці, а у 2023 році – 4434 одиниці. А також експорт зброї з Туреччини до Грузії зріс з 8426 одиниць у 2019 році до 18 843 штук у 2023 році.

Розслідування також виявило зв’язок між люксембурзьким холдингом Beretta та російськими компаніями. Журналісти наголошують, що попри санкції, холдинг залишається мажоритарним власником російського імпортера зброї, прямо порушуючи як санкції США, так і постанову ради ЄС від 2014 року.

Нагадаємо, попри санкції російські мільярдери від початку року збагатилися ще на понад 18 мільярдів. У 2023 році російські мільярдери заробили 50 мільярдів доларів.

Подібні

Кабмін виділив ще 5 млрд грн на виплату “тисячі Зеленського”

Каже, що механізм виплат вдосконалили

Україна отримає додаткову артилерію та нову систему ППО від Британії: коли це буде

Протягом кількох тижнів Велика Британія передасть Україні ще більше артилерії. Також відомо…

Минулого року з України виїхали і не повернулися близько 443 тис. осіб, – Опендатабот

Впродовж року кількість тих, хто виїхав і не повернувся зросла утричі

Жодне припинення вогню не є ідеальним і порушення все одно будуть: ексглава ОБСЄ Хуг прокоментував ідею миротворців в Україні

Він каже, що ситуація на початку війни, у 2014 році, і нині дуже відрізняється