Сирський про розслідування авіакатастрофи з F-16
Фото: Military Fighter Aircraft/Facebook

Перші винищувачі F-16 для навчання українських пілотів Нідерланди вже відправили до Румунії. Йдеться про від 12 до 18 таких винищувачів.

Про це повідомляє The Guardian.

“Нідерланди поставлять від 12 до 18 винищувачів для використання у новому європейському тренувальному центрі F-16 у Румунії, який незабаром відкриється. Нідерланди також пообіцяли поставити F-16 в Україну для використання у бойових діях разом з Данією, Норвегією та Бельгією”, – йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що українські пілоти розпочали льотну підготовку на винищувачах F-16 у США ще у жовтні. До цього вони навчалися на тренажерах та авіатренажерах, які повноцінно відтворювали кабіну літака.

При цьому 22 жовтня спікер Повітряних сил України Юрій Ігнат зазначав, що українські пілоти найближчим часом пересядуть з авіатренажерів на справжні винищувачі F-16. Щоправда, у супроводі інструкторів. На початку жовтня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом заявив, що українські пілоти увійдуть в “першу хвилю” навчання на винищувачах F-16 у Румунії, де відкриють такий центр.

Нагадаємо, союзники України заявили про створення авіаційної коаліції для передачі державі сучасних винищувачів, зокрема F-16. Очолюють коаліцію Нідерланди та Данія. Україна отримає щонайменше 61 літак із Данії та Нідерландів.

Подібні

У Пентагоні назвали витрати РФ на війну в Україні і втрати, яких вона зазначала

Лише за перший рік Кремль витратив більше грошей, ніж коштували всі конфлікти після Другої світової

“Це питання національної безпеки”: у Києві обговорили проблеми відновлення українських чорноземів

Напередодні, 10 грудня, у Києві відбулася V Міжнародна конференція з родючості ґрунтів.…

Фіцо вважає, що Україна може втратити третину територій у війні з РФ

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вважає, що Україна втратить третину територій за підсумками…

Попри колосальну нестачу грошей, РФ продовжує роздавати гроші “у борг” лояльним до неї режимам: хто і скільки вже винен Путіну

Кремль продовжує радянську практику “інвестування у лояльність” керівництва окремих країн