Павел про підтримку України
Фото: Twitter

Президент Чехії Петр Павел вважає, що не можна довіряти Китаю як посереднику у встановленні миру між Росією та Україною, оскільки “Пекіну вигідно продовжувати війну”.

Про це президент Чехії розповів в інтерв’ю Politico.

Китай намагається позиціювати себе як миротворця в Україні. Більшість західних союзників України скептично поставилися до цих пропозицій. Втім деякі країни, Франція, приміром, симпатизують позиції Китаю і закликають дослухатися до пропозиції.

Китай хоче більше війни

Павел, колишній генерал НАТО, висловився недвозначно: коли йдеться про Україну, Китай хоче лише найкращого для себе – а наразі це означає більше війни.

“Я вважаю, що в інтересах Китаю продовжити статус-кво, тому що це може підштовхнути Росію до низки поступок” – сказав чеський лідер.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Пекін може отримати дешеві нафту, газ та інші ресурси від Москви – в обмін на партнерство з Кремлем “без обмежень”.

“Для Китаю також добре, що Захід, можливо, стає трохи слабшим, підтримуючи Україну… Я не думаю, що Китай дійсно зацікавлений у завершенні війни в короткі терміни”, – додав він.

Китай вчиться на прикладі цієї війни

Павел вважає, що Пекін використовує війну, щоб вчитися.

“Китай щодня виносить уроки з конфлікту. Вони уважно стежать за тим, що робить Росія, як реагує Захід” – зазначив президент Чехії.

Позиція Китаю щодо війни в Україні

У день річниці вторгнення Росії в Україну Китай опублікував власний так званий мирний план. Ідеї сформульовані у дванадцяти пунктах. Документ має назву “Позиція Китаю щодо політичного врегулювання кризи в Україні”.

У березні президент Франції Еммануель Макрон і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провели три дні з візитом у Пекіні. Макрон сподівався, що вплив китайського лідера на російського диктатора Путіна зможе відновити мир в Україні. 

Сі Цзіньпін за підсумками зустрічі сказав, що Китай готовий разом із Францією закликати світ до раціональності в українському питанні. Пекін може спільно із французькою стороною закликати до “недопущення ескалації” в Україні. Президент Китаю дав зрозуміти Макрону, що “ні в чиїх інтересах, щоб війна в Україні тривала”.

Європейські лідери і експерти наголошують, що Макрон веде свою гру, налагоджуючи стосунки з Китаєм, чим вносить деструктив між ЄС і США. Після повернення з Пекіна Макрон заявив про те, що Європа не повинна дозволяти США використовувати її в інтересах Вашингтона, що стосуються Китаю.

У США несхвально ставляться до ініціативи президента Франції Емманюеля Макрона щодо мирних переговорів між Україною і РФ. Тим більше, що він зробив таку заяву без консультацій із союзниками.

Читайте також: Китайський посол у Франції оскандалився заявою про “російський Крим”: яка була реакція

Подібні

В Брянську згоріли два тепловози, що возили військові вантажі: подробиці від ГУР

Цієї ночі також лунали вибухи у Таганрозі та Брянській області

Князєва остаточно звільнили з посади судді Верховного суду України

​Велика палата Верховного суду України залишила без змін рішення ВРП про звільнення…

Шмигаль анонсував виплати для 18-річних українців на придбання книг

Українці, яким цьогоріч виповнилося 18 років, зможуть отримати спеціальну картку на 908…

Лише 4% від “тисячі Зеленського” українці витратили на донати Силам оборони України

Стало відомо, куди українці витрачають “Зимову єПідтримку”. Найменше коштів пішло саме на…