Олег Ніколенко
Фото: Олег Ніколенко/Facebook

Україна не потребує дозволу Росії аби вступити до НАТО. Україна має суверенне право вільно обирати засоби безпеки.

Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко, коментуючи слова представниці парламенту Угорщини про необхідність дозволу РФ на вступ України до НАТО.

Він нагадав, що суверенне право неодноразово підтверджувалося на рівні всіх держав-членів НАТО, зокрема і Угорщини.

“Ми не потребуємо дозволу Росії, аби стати членом Альянсу. Водночас небезпечно, коли окремі угорські політики намагаються ставити безпеку євроатлантичного простору в залежність від забаганок Москви”, – зазначив Ніколенко.

Він додав, що немає жодних об‘єктивних причин, які перешкоджали б вступу України в НАТО. “Українське членство лише посилить Альянс, унеможливить повторення російської агресії в Європі в майбутньому”, – підкреслив Ніколенко.

24 квітня віцеспікерка парламенту Угорщини Дора Дуро заявила, що вступ України до НАТО без ризиків початку повномасштабного конфлікту можливий лише за умови, що такий крок схвалить Росія у форматі угоди.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан коротко, але зухвало відреагував на слова генсека Північноатлантичного Альянсу Єнса Столтенберга про те, що місце України — в НАТО. Орбан опублікував на своїй сторінці у Twitter посилання на публікацію Politico, яка цитує слова Столтенберга, і прокоментував її словом “Що?!”.

Подібні

Гегсет звільняє генерала США, який кілька років координував допомогу Україні, – FT

Офіційну причину звільнення не називають, неофіційно це пов’язують з “великою чисткою” у Пентагоні

Мадяр анонсував звільнення з посади генпрокурора Угорщини через “справу українських інкасаторів”

Посадовець “прославився” своїми зв’язками з Орбаном і небажанням розслідувати справи щодо корупції

ЄС продовжив економічні санкції проти Росії ще на рік

Вони охоплюють торгівлю, фінанси, енергетику і технології подвійного призначення

Ракети “Фламінго” уразили завод у Волгограді, де виробляють пускові установки для “Іскандерів”, – радник Федорова

Завод виробляє пускові установки для ракетних комплексів “Ярс” і “Тополь-М”