Вперше в історії України арештовані віртуальні активи хакерів – криптовалюту, передали в управління державі.
Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко.
Сьогодні, 27 червня, на криптогаманець Агентства з розшуку та менеджменту активів надійшло понад 8,3 мільйона USDT (понад 372 мільйони гривень). Це перший випадок, коли арештовані криптоактиви фактично передали в управління державі.
Йдеться про цифрові активи, що перебували на криптогаманцях, підконтрольних члену міжнародного хакерського угруповання. За даними слідства, шахраї проводили кібератаки стосовно компаній і людей в країнах Європи та США. Вони викрадали конфіденційну інформацію, вимагали викуп і легалізовували отримані кошти в Україні через придбання нерухомості, автомобілів та іншого майна.
Орієнтовні збитки перевищують 100 мільйонів доларів. У межах розслідування затримано чотирьох учасників, зокрема, організатора. Наразі усі підозрювані перебувають під вартою.
Арештовано активи на понад 11,1 мільйонів доларів. Це житлові будинки, квартири, автомобілі, 1 мільйон доларів готівкою та віртуальні активи в еквіваленті понад 8,3 мільйона доларів.
Нагадаємо, торік Україна вперше отримала іноземну компенсацію у корупційній справі. Йдеться про 3,37 мільйона євро, які перерахувала французька компанія.
Читайте також: Україна вперше в історії готує позов на $44 млрд проти РФ, — Reuters








