Через гострий дефіцит зенітних керованих ракет після останніх масованих обстрілів РФ наступні дні можуть стати вкрай важкими для захисту української столиці.
Про це в ефірі телеканалу “Новини. Live” попередив начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, оцінюючи готовність системи ППО до відбиття нових комбінованих ударів.
За словами речника, наявний брак ракетного озброєння суттєво ускладнює роботу протиповітряної оборони. Ситуація погіршується ще й через технічні особливості західних комплексів та величезну площу міста, яку фізично неможливо повністю прикрити наявними силами.
“Однією батареєю Київ не перекриєш, адже це величезне місто. Комплекс Patriot дивиться лише в один бік, де в нього спрямований радар, а за комірець може полетіти щось інше. Тому всі засоби працюють”, — пояснив Ігнат.
Окрім дефіциту протиракет, серйозним викликом для захисників неба залишаються несприятливі погодні умови — хмари та грози, які окупанти прораховують під час планування атак.
Читайте також: “Путін ракетами “перемагає” будинки”: Зеленський відреагував на нічний обстріл України
Юрій Ігнат зазначив, що коли ворог застосовує велику кількість засобів із різними параметрами польоту, ключовим фактором стає видимість. Багатьом підрозділам, зокрема мобільним вогневим групам із кулеметами та ПЗРК, дронам-перехоплювачам та навіть авіації, потрібна банальна візуальна прив’язка до цілі. У негоду працювати стає значно важче.
“Тому на сьогодні гарантувати, що все буде збито, неможливо. Ні на Близькому Сході, ні тут. Збивається максимально можлива кількість, якщо є потенційно засіб ППО”, — наголосив представник Повітряних сил.
Нагадаємо, цієї ночі Київ і область зазнали однієї з найпотужніших атак Росії. Є загиблі й чимало руйнувань. Кількість постраждалих постійно зростає.
Відомо й те, що армія РФ вдарила “Орєшніком” по Київщині. У Білій Церкві внаслідок влучання пошкоджені гаражі.
Читайте також: Медведєв заявив, що нічна атака на Київ – це відповідь на удар по будівлі коледжу в окупованому Старобільську








