Атака на газову інфраструктуру, рятувальники
Фото: ДСНС України/Telegram

Росія продовжує масовані атаки безпілотниками на нафтогазову інфраструктуру півдня України, внаслідок останніх ударів зафіксовано руйнування на одній із перекачувальних станцій.

Про це йдеться у повідомленні Telegram-каналу групи “Нафтогаз”.
Постраждалих немає, на місці працюють підрозділи ДСНС.

У компанії прямо пов’язують ці дії з наміром Москви залишити Європу без альтернативних джерел енергії.

Читайте також: Катар повністю призупиняє виробництво зрідженого природного газу після ударів Ірану, – Reuters

“З якою метою росіяни цілеспрямовано били дронами і руйнували перекачувальну станцію нафтопроводу “Дружба” в м. Броди? Рано чи пізно ми дізнаємося правду. А ось причина свідомих атак на перекачувальні станції на півдні України очевидна — унеможливити альтернативні постачання неросійської нафти до Європи”, – зазначають в “Нафтогазі”.

Загалом з початку 2026 року ворог уже понад 30 разів цілеспрямовано атакував об’єкти групи “Нафтогаз”.

Раніше ЗМІ повідомляли, що адміністрація Трампа шукає екстрені шляхи для стримування цін на нафту, які злетіли через масштабну війну на Близькому Сході. Деякі великі виробники скоротили постачання, а ринок охопили побоювання щодо тривалих перебоїв у судноплавстві через Ормузьку протоку через розширення війни США та Ізраїлю з Іраном. Станом на ранок 9 березня 2026 року світові ціни на нафту продовжили зростання, сягнувши найвищого рівня з середини 2022 року.

Подібні

У РФ б’ють на сполох через труднощі із набором контрактників

Підготовка до так званої мобілізації триває вже кілька місяців

Зеленський затвердив 40-денну операцію впливу на Росію для завершення війни

СБУ показує високі результати на фронті завдяки активному застосуванню дронів

Спецназ США вперше застосував українські морські дрони Magura на навчаннях, – Bloomberg

Провідні армії світу ведуть запеклі перегони з розробки надводних та підводних безпілотників