Федоров про безпілотники з ШІ
Фото: 108 обр ТрО ЗСУ

Протягом доби ЗСУ прорвали оборонні укріплення в Курській області РФ. Зазначається, що їх вартість сягає 15 мільярдів рублів.

Про це пише російське видання “Агенство. Новости”.

“ЗСУ під час рейду до Курської області зуміли прорвати дві лінії фортифікаційних споруд, які російська влада збудувала за 2,5 роки війни, витративши 15 мільярдів рублів. На це українським військовим знадобилося близько доби”, – йдеться у повідомленні.

У січні 2023 року Старовойт оглянув, як ведеться робота щодо зведення фортифікаційних споруд у Суджанському районі. Після поїздки він написав, що будівельники працюють на совість. А згодом він заявив, що вже збудовано кілька ліній оборони біля меж регіону, на що рішенням президента виділено “значне фінансування”.

Офіційно вартість робіт не повідомлялася. Проте 30 листопада 2022 року Управління капбудівництва Курської області уклало три контракти на будівництво укріплень з “Корпорацією розвитку Курської області” на 12 мільйонів карбованців. Заснована владою регіону компанія як субпідрядники залучила майже 40 фірм, зокрема “близькі та рідні” курскому губернатору Старовойту та главі уряду Олександру Смирнову. 

Раніше редакція “МК Чорнозем’я” обіцяла звернутися до СК РФ, Генпрокуратури та до голови “ПВК Вагнер” Євгена Пригожина. Відома лише реакція нині покійного Євгена Пригожина на це звернення. Відповідаючи на запитання журналістів у травні 2023 року, він заявив, що у Курській області з будівництвом укріплень «відбувається відсутність управління та розпилення державних грошей».

“МК Чорнозем’я” та видання “Верстка” писали, що 21 березня 2023 року курська влада уклала ще два контракти на будівництво фортифікаційних споруд з “Корпорацією розвитку Курської області” на загальну суму 3,2 мільярда рублів. Роботи потрібно було завершити за 3,5 місяці. Відомо, що один із субпідрядників корпорації “КТК Сервіс” не платив зарплату робітникам, через що розпочалася процедура банкрутства та порушена кримінальна справа за фактом розкрадань (ч. 4 ст. 159 КК РФ) та відмивання грошей (п. “б” ч. 4 ст.).

Однією з причин швидкого прориву укріплень могла стати й нестача особового складу. Український Центр національного опору ще у вересні 2023 року показав знімки з повітря курських укріплень та зазначив, що практично всі опорні пункти в регіоні стоять без особового складу та техніки.

Нагадаємо, батальйон “Нахтігаль” 14 полку СБС спільного з 80 ОДШБр показали взяття у полон противника на КПП “Суджа” в РФ. Утім, майже 50 росіян підняли білий прапор та обрали життя.

Подібні

США та Німеччина працюють над операційними стандартами для українських дронів, — FT

Німецький оборонний концерн Rheinmetall розпочав співпрацю з американською компанією Auterion. Вони спільно…

Україна відреагувала на заяву РФ про передачу тіл начебто загиблих під час падіння Іл-76

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відреагувели на заяву російської…

У Міненерго хочуть поділити Україну на зони з різними графіками відключень: за яким принципом

Нова методика щодо відключень ще формується, але впровадити її хочуть вже у січні 2025 року

При Трампі США можуть вийти з угоди про надання $50 млрд для України, — Politico

США можуть вийти з довготривалої багатосторонньої угоди про щодо надання Україні кредиту…