Зеленський запропонував Трампу вільну торгівлю
Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський в листі президенту США Дональду Трампу про нові можливості співпраці в оборонно-промисловому комплексі та торгівлі, серед іншого запропонував укласти угоду про вільну торгівлю.

Про це повідомив заступник міністра економіки України — торговий представник України Тарас Качка, передає “ЄП“.

Він наголосив, що Київ зацікавлений у такій угоді, попри те, що США не є найбільшим торгівельним партнером України.

“Нас цікавлять угоди про вільну торгівлю з усіма країнами G7. Тобто в нас є з Британією, з Канадою, з Європейським Союзом. Нам потрібні ще США і Японія”, – зазначив торгпред.

Посадовець пояснив, що дедалі більше виробників будують свою стратегію продажу за кордоном на ринках, які є найбагатшими та більш розвиненими, з більшими вимогами до якості, що відповідно створює більшу додану вартість і більшу прибутковість.

“І тому з цієї перспективи для нас важливо зробити акцент на можливості експортувати до США і, відповідно, мати відповідну угоду про вільну торгівлю”, – додав Качка.

Він вважає, що контекст створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови створює підстави для можливості укладання такої угоди про вільну торгівлю.

“Тому я думаю, що для США це може стати цікавим, але не будемо забігати наперед, а ми тільки десь на перших кроках в цьому напрямку”, – констатував торгпред.

Читайте також: Україна та США підписали угоди, що регулюють 95% документів у роботі Інвестиційного фонду відбудови: деталі

Нагадаємо, 30 квітня міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент підписали Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна, вона ж – угода про надра.

Згодом Кабмін оприлюднив текст угоди із США про надра. 8 травня, парламент ратифікував її. За це проголосували 338 народних депутатів України.

12 травня український президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про надра між Україною та США.

Подібні

Росія атакувала Україну 550 цілями, 478 з них знешкодили: у Повітряних силах розповіли, що і звідки летіло

Основним напрямком удару був Київ

У Держдепі США запевняють, що зупинили не всю допомогу Україні: Пентагон надає Трампу консультації щодо цього

“Не варто робити занадто широких висновків”

Дрони атакували оптико-механічний завод у Ростові та інститут у Сергієвому Посаді РФ

Там розробляють та виготовляють критичні компоненти для армії Росії

Німеччина планує закупити у США системи ППО Patriot для Києва, — Bild

Наразі ведуться активні переговори щодо цього питання