додаткові угоди
Фото: Юлія Свириденко/ФБ

Україна та США підписали дві комерційні угоди у розвиток ратифікованої раніше угоди про створення українсько-американського інвестиційного фонду.

Як передає “Суспільне”, про це оголосили у Міністерстві економіки України.

Повідомляють, що ці угоди, разом із міжурядовою, регулюють 95% документів, які необхідні для роботи Інвестиційного фонду відбудови США-Україна. Ще 5% – фіналізація формальних процедур з американської сторони, а також технічні процедури, необхідні для формування Фонду, як-то: відбору трьох представників від України та трьох представників зі сторони США, які увійдуть у Керівну раду фонду, погодження інвестиційних протоколів та інше.

“Ні про яку передачу будь-яких надр не йшла мова. Йде мова виключно про створення інвестиційного фонду. Контроль за надрами, як і відповідно до Конституції, залишається за Україною. І важливо, що фонд і створений, і угода проголосована, вона ніяким чином не суперечить нашим євроінтеграційним прагненням”, – заявили в Мінекономіки.

З боку України ці угоди підписав директор Агенції з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП) при Міністерстві економіки Ніко Гачечиладзе.

Нагадаємо, 30 квітня міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент підписали Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна.

Згодом Кабмін оприлюднив текст угоди із США про надра.

8 травня, парламент ратифікував угоду з США про надра. За це проголосували 338 народних депутатів України.

12 травня український президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про надра між Україною та США.

Подібні

МЗС України про вимоги РФ знищити західну зброю: “Повна неадекватність”

Тихий наголосив, що Москва демонструє повне ігнорування зусиль США щодо припинення війни

Келлог їде у Білорусь до Лукашенка, – Reuters

Можливо поїздку можуть скасувати або змінити в останній момент

Росія будує ще один завод з виробництва дронів і зможе запускати по Україні 800 “шахедів” за ніч, — фахівець з галузі РЕБ

Нові російські дрони лише ускладнюють роботу українських засобів РЕБ

Макрон і Мерц сподіваються, що Трамп все ж підтримає додаткові санкції проти РФ, — Bloomberg

Лідери Франції та Німеччини переконані, що це станеться вже найближчими днями