Зеленський прокоментував присутність ПВК "Вагнер" в Білорусі
Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Президент Володимир Зеленський підтримав легалізацію ліків на основі канабісу, які є знеболювальними і яких дуже потребують поранені військові, а також тяжкохворі цивільні.

Про це Зеленський сказав під час промови у Верховній Раді.

Він наголосив на важливості створення дієвої системи фізичної і психологічної реабілітації ветеранів і їхньої інтеграції у суспільне і економічне життя. А також на необхідності створення безбар’єрності в інфраструктурі і містобудуванні.

“Ми маємо нарешті чесно легалізувати для усіх, хто цього потребує, ліки на основі канабісу”, – додав Зеленський і підкреслив, що жоден українець не має терпіти біль.

У 2021 році Кабінет Міністрів ухвалив постанову, згідно з якою виключив деякі препарати на основі канабісу з переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

У постанові вказано два дозволені препарати на основі канабісу: Набілон, який застосовується для лікування побічних ефектів хіміотерапії раку (нудоти і блювоти), і Набіксімолс (Сатівекс) – для зняття спазмів м’язів при розсіяному склерозі.

Але до списку не увійшов Епідіолекс – це ліки від фармрезистентної епілепсії. Їх потребують багато хворих в Україні, у тому числі і діти.

У медицині використовують канабіс із високим вмістом канабідіолу (КБД) і низьким вмістом тетрагідроканабінолу (ТГК): він не викликає звикання, а натомість розслабляє м’язи, полегшує біль та допомагає заснути.

Подібні

На Дніпропетровщині оголосили примусову евакуацію родин з дітьми ще з понад 20 населених пунктів

Цього разу евакуації підлягають 3800 дітей

У Кремлі заявили, що “було б краще”, аби цілі “СВО” були досягнуті за допомогою дипломатії

І просять гарантій безпеки для Росії

Євросоюз виділить 75 млн євро на ремонт об’єкта “Укриття” на ЧАЕС після російських атак

Брюссель уже координує роботу з підготовки України до майбутнього опалювального сезону

Кабмін затвердив механізм виплати 3 тис. євро репарацій постраждалим від насильства окупантів

В Україні офіційно зафіксовано 398 випадків сексуального насильства, пов’язаного з війною