Ірина Геращенко
Фото: Ірина Геращенко/Facebook

Сьогодні, 16 січня, Верховна Рада України прийняла закон №10062 про автоматичне отримання УБД та створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних. Втім народна депутатка та співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко переконана, що там є втручання у приватне життя.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

“Це зміни до деяких ЗУ щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану. До другого читання, на жаль, законопроєкт значно погіршили поправками, які стосувалися надмірного втручання в приватне життя військовозобовʼязаних”, – розповіла нардепка.

За її словами, опозиційним фракціям вдалося збити певні одіозні поправки, але є перестороги щодо захищеності реєстру. Вона зазначила, що в законі залишилися норми “ЄС” щодо автоматичного отримання УБД.

“З мільйона військовослужбовців, які  брали участь у захисті держави, лише 20% отримали відповідний статус УБД. Процедура є бюрократичною і складною, потрібно збирати купу паперів, а це принизливо й несправедливо. Законопроєкт це спрощує. Тому важливо, щоб цей статус не отримували “туристи” на фронт з силових структур, з прокуратури і ко, а такі застереження після певних поправок є. Також  законопроєктом створюється єдиний реєстр мобілізованих, який привʼязаний до єдиного реєстру виборців. І саме в цей блок напхали найбільш одіозних поправок”, – продовжила вона.

За словами Геращенко, проєкт передбачає обробку зібраних особистих даних. Однак цей законопроєкт, по суті є частиною мобілізації, яка є важливою.

“Нам вдалося збити поправки про внесення у реєстр боржників, адміністративні правопорушення та отримані підозри (до вироку суду), інші антиконституційні норми. Але, на жаль, з 26 наших принципових поправок враховано тільки дві і закон до другого читання погіршився. Адже там є привʼязка реєстру військовозобовʼязаних до єдиного реєстру виборців. За – 249 депутатів. “Слуги” дали лише 192 голоси. Додали “ОПЗЖ” і групи”, – зазначила Геращенко.

Нагадаємо, нещодавно Шабунін заявив, що у Раді можуть провалити законопроєкт з цифровізації армії. Він наголосив, що критичну важливість законопроєкту добре видно у спільній позиції Залужного, Умєрова та Федорова.

Втім згодом стало відомо, що Парламент підтримав проєкт закону про створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних. Кожна правка підтверджувалася майже мінімальною необхідною кількістю голосів.

Читайте також: Костенко про законопроєкт цифровізації ЗСУ – “Не можна розміщувати таємну інформацію на серверах за кордоном”

Подібні

У Financial Times розповіли, як недобудовані українські фортифікації допомагають РФ швидко наступати

Дніпропетровщина за рік витратила $7,3 млн на будівництво оборонних укріплень, які почали зводити лише два місяці тому

ЄС погодив 15-й пакет санкцій для РФ: чого торкнулися обмеження

Посли Європейського Союзу погодили 15-й пакет санкцій проти Росії у відповідь за…

Ердоган оголосив себе і Путіна найдосвіченішими лідерами світу

Він заявив. що їхні дії “є сигналом для Америки” і пообіцяв формування “нового світу” вже найближчим часом

Єрмак знову потрапив до рейтингу впливових людей Європи: яке місце він зайняв

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак увійшов до рейтингу найвпливовіших людей Європи…