Рішення президента США Дональда Трампа надати Україні зброю, зокрема системи Patriot, стало несподіванкою для союзників США. Найскладніша частина – домовитися, хто їх надасть.
Про це пише Reuters.
Трамп заявив, що деякі системи Patriot повинні прибути до України “протягом декількох днів”, але насправді він представив “лише загальну концепцію, а не детальний план”.
“Президент Дональд Трамп нарешті знайшов спосіб, як сподобатися Україні: попросити європейських союзників пожертвувати свою зброю і продати їм американську на заміну. Тепер настає найскладніша частина – домовитися про те, хто насправді віддасть свої цінні системи, включаючи ракетні батареї Patriot, які Київ так відчайдушно шукає”, – пише видання.
Також зазначається, що деякі європейці “розчаровані тим, що саме вони фактично оплачують те, що пообіцяв Трамп”.
Обіцянка Трампа
Під час зустрічі з Трампом в Овальному кабінеті генсек НАТО Марк Рютте згадав шість країн НАТО – Фінляндію, Данію, Швецію, Норвегію, Нідерланди та Канаду, – які були готові взяти участь у схемі закупівлі зброї.
Читайте також: У Німеччині спростували заяву Трампа щодо ракет Patriot для України: не можемо підтвердити, що щось в дорозі
“Проте для союзників США усе це було несподіванкою. Джерела із посольств цих країн повідомили журналістам, що особисто дізналися про цей план лише під час його проголошення”, – пише видання.
Один з послів навіть зазначив, що підозрює, що всередині адміністрації Трампа “тільки зараз починають розбиратися, що це означає на практиці”.
Хто може надати ППО
“Представники США наразі ведуть переговори з союзниками по НАТО та оцінюють, хто і що готовий надіслати до України. Європейські чиновники загалом ставляться до цього позитивно. Один із чиновників назвав Німеччину, Грецію, Нідерланди та Іспанію тими країнами, які можуть відправити Patriot до України, оскільки у них є кілька батарей, або ж загрози, з якими ті стикаються, є відносно віддаленими”, – пише видання.
“Адміністрація Трампа переглядає наявні запаси НАТО. Їхні наступні зусилля – спробувати переконати союзників подарувати це обладнання Україні в обмін на певну “торгівлю”, – пишуть журналісти.
Один з чиновників повідомив виданню, що Трамп безпосередньо брав участь у переговорах, хоча переговори поки що були “нечіткими”.
“Поки що люди кажуть: “Ми можемо допомогти”. Але що це означає, ми не знаємо”, – сказав співрозмовник у коментарі Reuters.
Читайте також: У Трампа ще не визначилися, яку саме зброю нададуть Україні, але вже назвали ту, якої точно не буде, – Associated Press