допомога США
Фото: depositphotos.com

Від початку повномасштабної війни в Україні США надали допомогу на загальну суму понад $120 млрд. З них більшість – це постачання озброєнь.

Про це свідчать дані Кільського інституту світової економіки.

“Станом на квітень 2025 року загальний розмір допомоги Києву від США склав $123,3 млрд. При цьому на суто військову допомогу було виділено $69,5 млрд. Фінансова допомога посіла друге місце за обсягом із показником у $50,1 млрд”, – йдеться у дослідженні.

Дані інституту свідчать, що розмір гуманітарної допомоги на фоні цих витрат американського бюджету був незначним: лише на ці цілі Вашингтон виділив $3,7 млрд.

Водночас повідомляють, що вперше з червня 2022 року Європа “перевершила Сполучені Штати за загальним обсягом військової допомоги”: 72 мільярди євро ЄС порівняно з 65 мільярдами євро від США.

“Однак це збільшення розподілене нерівномірно по всьому континенту: країни Північної Європи та, зокрема, Велика Британія значно збільшили свою допомогу, тоді як інші, такі як Німеччина, продовжували надавати помірні суми”, – йдеться у звіті.

Аналітиків Кільського інституту світової економіки підтвердили, що у травні 2025 року США призупинили будь-яку американську допомогу Києву.

“До липня Вашингтон не направив Києву жодного цента”, – йдеться у звіті. 

Читайте також: Призупинення допомоги Україні від США заскочило зненацька навіть союзників Трампа, — Politico

Подібні

Європа впродовж наступних років має удвічі збільшити свої витрати на оборону, щоб не залежати від США, – NYT

Наразі європейські країни не мають аналогів американської зброї

Атака РФ спричинила значне підвищення забрудненості повітря у Києві: що кажуть екологи

Радіаційний фон у місті залишається в нормі

Митрополита УПЦ (МП) Онуфрія позбавили громадянства України

Він добровільно отримав громадянство РФ ще у 2002 році

Директор Департаменту охорони держкордону України зустрівся з послом Ісландії

Сторони обговорили питання забезпечення національної безпеки, а також поділилися баченням щодо потенційних напрямків співпраці