Запровадження ЛГБТ в Україні
Фотоколаж: Інна Совсун/Facebook

Європейський суд з прав людини задовольнив скаргу ЛГБТ-пари українців і визнав Україну винною у порушенні статті 14 Європейської конвенції з прав людини: заборона дискримінації у поєднанні зі статтею 8 — право на особисте і сімейне життя.

Про це повідомила народна депутатка фракції “Голос” Інна Совсун.

Вона розповіла, що у 2014 році одностатева пара Андрій Маймулахін та Андрій Марків подали до ЄСПЛ кілька скарг, вимагаючи офіційного визнання державою та реєстрації стосунків. Тоді вони зробили спільну заяву:

“Ми, Андрій Маймулахін та Андрій Марків, знаходимося у сімейних відносинах понад 10 років. Ми живемо як сім’я: в нас є спільна власність, взаємна підтримка та турбота, наші улюблені домашні тварини, зобов’язання один перед одним та відповідальність. Ми ділимо всі радощі і прикрощі, як будь-яка щаслива сім’я. Однак в очах держави ми просто 2 окремих чоловіка, які, по суті, не мають між собою взаємних прав та обов’язків. Ми не згодні з цим”.

Совсун зазначила, що тепер ЄСПЛ їхню скаргу задовольнив і своїми рішенням ЄСПЛ зобов’язав Україну визнати стосунки ЛГБТ пар.

“А отже Україна, як держава-учасниця Європейської конвенції з прав людини, має ухвалити закон, яким на юридичному рівні визнає одностатеві пари і надати їм можливість реєструвати свої стосунки як сім’ю”, – додала вона.

Совсун підкреслила, що невиконання рішення Європейського суду з прав людини — це репутаційні ризики для України перед Радою Європи та сигнал для європейських країн, що Україна не здатна належним чином захистити права людини. Що може вкрай негативно вплинути на нашу інтеграцію в ЄС.

Інститут реєстрованих партнерств в Україні

14 березня стало відомо, що законопроєкт про реєстровані партнерства для одностатевих та різностатевих пар зареєстрований у Верховній Раді. Він отримав номер 9103.

До співавторства долучилися 17 депутатів з фракцій Голос та Слуга Народу.

Совсун розповідала, що над законопроєктом вона з командою спільно з ГО ЛГБТ військові за рівні права та Точка опори ЮА – NGO Fulcrum UA працювали 9 місяців.

Реєстровані партнерства — це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.

Якщо законопроєкт стане законом, ЛГБТ військові і їхні партнери можуть вирішити низку проблем, з якими вони зараз стикаються через те, що в Україні неможна зареєструвати партнерство.

Подібні

В ГУР розповіли, як військо РФ тікає з Сирії літаками та кораблями: як вивід контингенту позначиться на війні в Україні

Станом на літо 2024 року у Сирії перебувало близько 6000–7500 російських військових

Гегсет, якого Трамп хоче призначити міністром оборони, заявив, що кине пиячити

Піт Гегсет, якого обраний президент США Дональд Трамп хоче призначити міністром оборони,…

В ОП не розкрили імена представників Трампа, з якими зустрічався Єрмак

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, під час візиту делегації до США,…

Шмигаль підтвердив, що для реалізації принципу “воюй або працюй” необхідна зарплата у 20 тис. грн

“Або компанія працює і наповнює бюджет, або вживає певних заходів”