Інтеграція українського сільськогосподарського ринку до ЄС потребує збільшення спільного бюджету Євросоюзу. Зокрема, посилити малі та середні сімейні підприємства в Україні.
Про це в коментарі виданню “Укрінформ” заявив єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський.
“Бюджет Спільної сільськогосподарської політики зараз надто малий для багатьох викликів у майбутньому, включно з українським членством. Українські фермери повинні отримувати підтримку на рівні з європейськими, але для цього потрібен додатковий бюджет. Але є ще одне занепокоєння в Європі – це структура українського сільського господарства та домінування великих агрохолдингів у цій структурі”, – зазначив він.
Войцеховський зауважив, що Європейський Союз витрачає близько 60 мільярдів євро на рік на підтримку фермерів коштом Фонду спільної сільськогосподарської політики. За його оцінкою, ця сума становить лише 0,34% ВВП організації ЄС, і її збільшення потребує політичного рішення стосовно обсягу бюджету.
“Україна має розглянути питання посилення малих і середніх сімейних ферм, які “є дуже важливими для продовольчої безпеки в майбутньому”. Малі аграрії є пріоритетом для ЄС і на шляху до вступу Брюссель підтримує таких фермерів в Україні”, – додав він.
На його думку, Україна може заповнити дефіцитні ніші на європейському ринку, як олійні чи білкові культури, провівши реструктуризацію виробництва. Водночас Войцеховський погодився, що потрібно підтримувати зерновий експорт України до країн Азії та Африки, а також до країн ЄС, які його потребують для підтримки свого тваринництва, – Іспанії, Італії, Нідерландів, Бельгії.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що найбільші країни ЄС готові надавати Україні фінансову та військову допомогу. Це станеться у випадку, якщо США скоротять підтримку при президентстві Дональда Трампа.