Сьогодні, 16 грудня, Міністерства закордонних справ країни ЄС ухвалили 15-й пакет санкцій проти Росії. Також там опинилися компанії з Китаю та Північної Кореї.
Про це повідомляє пресслужба Європейської Ради.
Нові санкції націлені на “тіньовий флот” російського диктатора, щоб послабити військово-промисловий комплекс РФ. Також Рада ЄС погодила значний пакет із 84 списків, який складається з 54 осіб та 30 організацій, які відповідальних за дії щодо загрози суверенітету та незалежності України.
“Росія продовжує жорстоку атаку на Україну та український народ. Цей пакет санкцій є частиною нашої відповіді на послаблення військової машини Росії та тих, хто сприяє цій війні, включаючи китайські компанії. Це свідчить про єдність держав-членів ЄС у нашій постійній підтримці України. Наш безпосередній пріоритет – поставити Україну в найсильнішу можливу позицію. Ми будемо поруч з українським народом на всіх фронтах: гуманітарному, економічному, політичному, дипломатичному та військовому. Не можна сумніватися, що Україна переможе!”, – наголосила верховна представниця із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас.
Також санкції ввели й проти військових РФ, причетних до удару по “Охматдиту”, керівництва компаній в енергетичному секторі та осіб, відповідальних за депортацію дітей, пропаганду та обхід санкцій. Зокрема, вперше наклали повноцінні санкції на різних китайських суб’єктів, які постачають компоненти для безпілотників і мікроелектронні компоненти для підтримки Росії.
Розширено й список суден, на які поширюється заборона доступу до портів і заборона на надання послуг. Санкції направлені проти танкерів з країн, що не є членами ЄС і є частиною “тіньового флоту” Путіна. А 52 судна, що походять з третіх країн, стали сьогодні суб’єктами санкцій на цих підставах, таким чином, загальна кількість суден, що потрапили під дію санкцій, досягла 79.
У список потрапили й 32 нових суб’єкти до списку тих, хто підтримує військово-промисловий комплекс Росії. До них будуть застосовані жорстокіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки. Зазначається, що деякі з цих підприємств розташовані в третіх країнах – Китай, Індія, Іран, Сербія, Об’єднані Арабські Емірати та Сербія.
Нагадаємо, 11 грудня посли ЄС погодили 15-й пакет санкцій проти Росії у відповідь за вторгнення в Україну. Йдеться про обмеження “тіньового флоту” РФ – суден третіх країн, які допомагають обходити західні заборони.