Японія веде переговори про постачання артилерійських снарядів до США для збільшення запасів для України, таким чином Токіо шукає обхідні шляхи, щоб допомогти Києву в контрнаступі, незважаючи на обмеження на експорт зброї.
Про це повідомляє The Wall Street Journal.
США використали свої запаси і шукають способи підтримати Україну без шкоди для власної військової готовності.
Повідомляється, що від початку лютого 2022 року США відправили в Україну понад 2 мільйони 155-міліметрових артилерійських снарядів. Наразі Вашингтон тисне на своїх союзників, щоб і вони надали свої боєприпаси.
У цей процес включилася Японія, яка хоче передати свої снаряди Україні через США. Напряму підтримувати країні забороняє законодавство.
Читайте також: Японія веде переговори щодо відкриття офісу НАТО через війну Росії в Україні
“Люди, знайомі з ходом переговорів, кажуть, що Японія розглядає можливість постачання 155-мм артилерійських снарядів до США в рамках угоди 2016 року, яка дозволяє двом країнам обмінюватися боєприпасами в рамках їхнього давнього безпекового альянсу”, – йдеться у матеріалі.
Японські снаряди допоможуть поповнити запаси США, які підтримують військові зусилля України.
Якою буде кількість снарядів
Міністр оборони США Ллойд Остін провів переговори в Токіо з міністром оборони Японії Ясукадзу Хамадою. Після зустрічі Остін відзначив нелетальну військову підтримку, яку Японія надала Україні, і заявив, що “додаткова допомога буде вітатися”.
“Скільки снарядів може поставити Японія і коли, не вдалося дізнатися.За даними Міністерства оборони, українські війська використовують понад 90 тис. снарядів калібру 155 мм на місяць”, – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що “снаряди вже на конвеєрі армійського заводу”. Разом із тим, Міністерство оборони Японії повідомило, що не ухвалило остаточного рішення про постачання артилерійських снарядів до США чи України: наразі тривають дискусії з США. Які саме питання викликали ці обговорення – не повідомляють.
Допомога Японії Україні
З початку вторгнення Японія надала Україні бронежилети, каски та іншу нелетальну військову допомогу, але вона не надала зброї, посилаючись на обмеження, які сама наклала на себе.
У 1960-х роках уряд Японії схвалив обмеження на експорт зброї і виключив передачу летальної зброї за кордон.
Хоча план з артилерійськими снарядами не передбачає прямого відправлення летальної зброї на поле бою, він все одно буде політично чутливим в Японії, де багато виборців не хочуть бути втягнутими в закордонні конфлікти.
Водночас деякі консервативні японські законодавці кажуть, що “країна повинна наслідувати приклад США та європейських країн” і безпосередньо озброїти Україну.
Читайте також: Японія запровадила новий пакет санкцій проти Росії: що він включає
Японські військові виводять з експлуатації реактивні системи залпового вогню M270, подібні до ракетних установок “Гімари”, які Україна отримала від США і успішно використовувала проти Росії.
“Деякі консервативні японські законодавці виступають за пряме озброєння України, наприклад, шляхом постачання реактивних систем залпового вогню M270, які японські військові роззброюють. Правляча партія Японії і її партнер по коаліції почали обговорювати послаблення обмежень на експорт зброї на початку цього року”, – йдеться у матеріалі.
Опитування показують, що виборці в Японії в цілому підтримують зміцнення армії для захисту від регіональних загроз і підтримку України у війні з Росією, але “вони не в захваті від надання зброї”.
Читайте також: Японія продаватиме США вибухівку для виробництва снарядів для України, — Reuters