Японія планує підтримати відбудову Маріуполя після деокупації міста. Також японська делегація відвідала один зі столичних центрів “ЯМаріуполь” у Києві та ознайомилася з роботою щодо підтримки внутрішніх переселенців.
Про це повідомляють на сторінці проєкту “Маріуполь Реборн”.
Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) планує сприяти розвитку міжнародного співробітництва, а також здоровому розвитку японської та світової економіки шляхом підтримки соціально-економічного розвитку, відновлення або економічної стабільності регіонів, які розвиваються. Команда муніципалітету на чолі з мером міста Вадимом Бойченко запропонували представникам посольства Японії та керівникам JICA кілька напрямків підтримки маріупольців.
“Наразі ми у пошуках партнерів для ремонту і реконструкції п’яти гуртожитків у різних містах України, де живуть маріупольці. Житло буде надаватися людям з числа найвразливіших категорій населення, переважна більшість – це мами з маленькими дітьми. Ворог свідомо знищив Маріуполь. Понад 200 тисяч людей покинули окуповане росіянами місто. З них просто зараз на підконтрольній території України щонайменше 120 тисяч. Тому я дуже вдячний посольству Японії та представникам японської спільноти з міжнародної співпраці за увагу до проблем маріупольців та підтримку наших проєктів”, – зазначив мер Маріуполя Вадим Бойченко
Зазначається, що експертиза післявоєнного розвитку країни та, зокрема, відбудови японського міста Кобе буде дуже корисною для Маріуполя. Адже в одному з найбільших портових міст країни, від авіабомбардувань під час Другої світової війни було зруйновано 70% інфраструктури. Також Кобе зазнало великих руйнувань під час землетрусу у 1995 році, але вже маючи хороший досвід, швидко відновилося.
“Японія у 1950-х роках показала стрімкий та тривалий економічний розвиток. Його також називають “японським економічним дивом”. Японцям вдалося швидко відновити зруйновані під час Другої світової війни міста завдяки створенню нової моделі економічної політики, що дала можливість зростання з середнім темпом 9% щорічно. І головним секретом цієї моделі стала плідна взаємодія держави і бізнесу. Це те, що ми хочемо втілити в Україні”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що його країна готова виділити для України додаткові кошти. Йдеться про 4,5 мільярда доларів.
Також Японія передасть Україні свої системи виявлення безпілотників. Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив про це під час виступу на саміті НАТО у Вільнюсі.