послаблення санкцій щодо нафти РФ

Росія намагається отримати максимальну вигоду від стрібка цін, яке спричинило перекриття Іраном Ормузької протоки, а також послабленням санкцій з боку США, що дозволяє іншим країнам знову купувати її нафту.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

За останніми даними, морський експорт Росії в середньому становив 3,44 мільйона барелів на добу за чотири тижні до 15 березня, згідно з даними відстеження суден.

“Це приблизно на 90 тисяч барелів на добу більше, ніж за період до 8 березня, але все ще приблизно на 400 тисяч барелів на добу нижче за доковідний пік перед Різдвом. Москва поспішила завантажити нафту на танкери, щоб скористатися різким стрибком цін, спричиненим фактичним закриттям Іраном Ормузької протоки, а також американським тарифним винятком, який дозволяє покупцям купувати ці обсяги без страху перед санкціями”, – йдеться у публікації.

У матеріалі наголошують, що Росія отримує вигоду від подвійного ефекту: зростання цін на глобальні еталонні сорти, що також підняло ціни на російський експорт, а також від продовження і розширення американського тарифного винятку, який дозволяє всім покупцям купувати російську нафту, завантажену до 12 березня.

“Подальше послаблення санкцій також можливе, якщо потоки близькосхідної нафти через Ормузьку протоку найближчим часом не відновляться”, – вказують у матеріалі.

Зростання прибутків Кремля

У публікації зазначають, що сплеск закупівель допоміг підняти ціни на ключову російську експортну суміш із доставкою до Індії до рекордного рівня, забезпечивши неочікувані надходження до кремлівського військового бюджету для війни проти України.

“Сукупне зростання цін і обсягів забезпечило найбільший тижневий стрибок доходів від моменту вторгнення Москви в Україну. Зростання цін також було підсилене збільшенням потоків минулого тижня, що сталося після відновлення відвантажень із нафтового термінала Шесхаріс у Новоросійську на Чорному морі після атаки українських дронів у ніч з 1 на 2 березня”, – йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, що 13 березня стало відомо, що США скасували санкційні обмеження на купівлю російської нафти та нафтопродуктів на 30 днів. У Мінфіні запевнили, що це стосується лише тієї продукції, яка вже транспортується танкерами в морі. “Цей обмежений короткостроковий захід застосовується лише до нафти, яка вже перебуває в дорозі, і не принесе значної фінансової вигоди російському уряду”,- заявив міністр фінансів США Скотт Бессент.

Читайте також: Росія додатково заробляє по 150 млн доларів на день від зростання цін на нафту, – FT

Подібні

В Україні відреагували на заяви Болгарії щодо припинення постачання зброї

Наразі Україна не отримує безкоштовної військової допомоги від Болгарії

У Польщі вимагають перейменувати вулицю Бандери у Вінниці

На фоні цього Вінниця вже відкликала свій запит щодо автобусів

Сили оборони України уразили нафтобази РФ у Криму, пункт управління ФСБ та військові об’єкти противника

Усі атаковані структури працюють на окупаційну армію Росії

“Були різні цілі” : Зеленський розповів про результати своїх листів до Трампа та Путіна

Завдання цих дипломатичних кроків суттєво відрізнялися залежно від адресата