Starlink заборонили до ввозу в РФ
Фото: starlink.com

Минулого тижня 1,3 тис. терміналів Starlink, які було надано для потреб ЗСУ, відключилися. Фахівці пов’язують це проблемами з фінансуванням.

Про це йдеться у матеріалі CNN.

“За словами високопоставленого представника міністерства оборони, переговори між SpaceX та міністерством оборони продовжуються, попри заяву Маска про те, що його компанія продовжить фінансувати послуги”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що відключення розпочалося 24 жовтня і було описане “людиною, що наближена до ситуації”, як “величезна проблема для українських Збройних сил”.

“За словами цієї людини, термінали було відключено через відсутність фінансування. Відключення торкнулося блоку з 1,3 тис. терміналів, які Україна придбала у березні у британської компанії та використала для бойових операцій”, – повідомляють у матеріалі.

Повідомляється, що SpaceX стягувала з українських військових 2,5 тис. доларів на місяць за підключення кожного з 1,3 тис. одиниць. Таким чином загальна вартість до вересня зросла до 20 млн доларів.

“Згодом вони більше не могли дозволити собі платити”, – повідомило джерело.

Повідомляється, що перед тим, як термінали повністю вимкнулись на початку жовтня, Міноборони України звернулося до своїх британських колег із запитом отримати щомісячний рахунок у розмірі 3,25 мільйона доларів. Партія терміналів також була замінена, оскільки “зросла занепокоєність, що послуга може бути вимкнена, щоб мінімізувати вплив”.  

“Британський чиновник сказав, що після обговорень між міністерствами “було погоджено, що військовий потенціал має більший пріоритет”… Високопоставлений український чиновник підтвердив збій, назвавши блоки Starlink “дуже важливими” для боротьби України з Росією”, – повідомляє видання.

“Ми підтримуємо низку терміналів, які мають пряму тактичну користь для української армії у відбитті вторгнення Росії. Ми розглядаємо та розставляємо пріоритети за всіма новими запитами з точки зору впливу, який мали б внески для підтримки України в захисті її народу від жахливого вторгнення Путіна”, – цитує видання британського представника.   

Повідомляється, що у вересневому листі SpaceX до Пентагону вказано, що в Україні майже 20 тисяч терміналів Starlink. Водночас в компанії повідомили, що більшість із них були “повністю або частково придбані за зовнішнє фінансування, зокрема від урядів США, Польщі та Великобританії”. 

Зазначається, що наразі точно невідомо, скільки саме терміналів експлуатує українська армія, але 1,3 тис. “становлять значну частину”. 

Starlink – невеликі, прості у використанні супутникові тарілки, виготовлені приватною ракетною компанією Ілона Маска SpaceX. Вони були визнані революційним джерелом зв’язку. Українським військовим вони дають змогу воювати та залишатися в мережі, навіть коли мобільні телефони та інтернет-мережі знищені.

Нагадаємо, що 4 листопада США оголосили про черговий пакет військової допомоги для України на $400 млн. Він містить зокрема танки Т-72; БТР M1117; бронекатери; дрони Phoenix Ghost.

Подібні

Університет Шевченка є одним із провідних центрів розвитку науки конституційного права, — в. о. ректора Копійка

Представники університетської спільноти брали участь у розробленні Конституції

Заступника мера Бучі підозрюють за завищені суми на відновлення житла після окупації

Йдеться про понад 3 мільйони гривень збитків

Патрульна поліція Києва отримала нового керівника: що відомо про майора Єгора Голубова

Останні роки він очолював батальйон патрульної поліції в Краматорську та Слов’янську

Китай планує вдвічі збільшити імпорт російського підсанкційного газу, – Reuters

Китай є єдиним відомим покупцем вантажів “Arctic LNG 2”