ДБР про посадовців що заробляли на ухилянтах
Фото: ДБР

ДБР у співпраці з Офісом Генерального прокурора викрили на незаконному збагаченні колишнього начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Командування Сил логістики ЗСУ.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

“Чиновник у 2022-2023 роках набув необґрунтованих активів на суму майже 58 млн грн. Зокрема йдеться про автомобіль, квартиру в Києві, 53 земельні ділянки на території України та інше майно. Крім того, підконтрольні посадовцю підприємства придбали склад площею 2000 м2 та єдиний майновий комплекс експериментального протезно-ортопедичного підприємства”, – йдеться у повідомленні.

Наразі підозрюваного затримано, вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років.

Деталі справи

Як повідомляють “Наші гроші“, у справі йдеться про Олександра Козловського.

“З матеріалів кримінального провадження №62023000000000333 від 24 квітня 2023 року слідує, що ДБР і прокуратура вважають саме його організатором схеми”, – зазначають у матеріалі.  

Досудове розслідування встановило, що приблизно на початку 2022 року Козловський та його підлеглий – начальник відділу забезпечення, разом з іншими “невстановленими під час розслідування військовослужбовцями”, організували злочинну групу.

“Слідчі зарахували до неї ФОП Гладюк І.І. і ФОП Гладюк Л.Б., які є батьками дружини Козловського. А також службових осіб підприємств “Армісет”, “Ректан”, “Архімагір”, “Військсервіс-Волонтер” (монополіст на харчових підрядах Міноборони у 2017-2019 роках), “Ресурс-Сервіс КМ” та “Еко Трейд Юкрейн”, – повідомляють у матеріалі.

Згідно з попередньою домовленістю, представники ЗСУ не висували претензій, якщо бізнесмени вчасно не постачали харчі на військові склади. за тією ж домовленістю правоохоронцям не повідомляли про скарги на якість харчів, що поставляють до військових частин ЗСУ.

“Своєю чергою посадовці вищеназваних фірм створювали видимість забезпечення військових комплектами продуктів – вони отримували гроші за нібито виконані послуги, але частина продуктів харчування так і не була поставлена”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Справа Гринкевича: суд зменшив суму застави і лишив фігуранта під вартою до середини квітня

Зрештою під час повномасштабної війни, з 16 березня 2022 року по 13 червня 2023 року фірми “Армісет”, “Ректан”, “Архімагір”, “Військсервіс-Волонтер”, “Ресурс-Сервіс КМ” отримували гроші від Міноборони і перераховували їх на фірмі дружини Козловського “Еко трейд Україна” (113 млн грн), тестю (56 млн грн) і тещі Козловського (2 млн грн).

“Загалом вдалось встановити перерахунок 172 млн грн. У подальшому ці гроші були або зняті з рахунків, або у банкоматах міста Хмельницький. Зокрема 14 млн грн було знято особисто дружиною Козловського”, – йдеться у матеріалах.

Наприкінці грудня 2023 року правоохоронці затримали львівського бізнесмена, який пропонував 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління ДБР. Джерело у правоохоронних органах підтвердило “Суспільному”, що йдеться про Ігоря Гринкевича – одного з найбільших постачальників Міністерства оборони України. Згодом Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в розмірі понад 420 мільйонів гривень. Станом на 8 січня підприємець лишається під арештом.

Читайте також: Голова Львівської ОВА розповів про зв’язок з Гринкевичем, який розкрав мільярд на закупівлях для ЗСУ

Згодом у Міноборони заявили про розірвання усіх договорів, укладених з компаніями Гринкевичів. Таке рішення прийняли після оприлюднення інформації про можливу протиправну діяльність львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який є одним із найбільших постачальників Міноборони.

Подібні

Новин дві, обидві погані: Гетманцев розповів про наслідки скасування для України “торгівельного безвізу” з ЄС

ЄС невдовзі може запропонувати Україні два основні підходи до “перехідного періоду” торгівлі після…

У Defense Express стверджують, що Росія не змогла запустити свою міжконтинентальну ракету “Ярс”: що відомо

“Тренувальний” запуск мав статися у ніч проти 19 травня

Україна отримає від Фінляндії боєприпаси на 90 млн євро, які фактично оплатить Росія

Однак деталей стосовно цієї допомоги розголошувати не стали

Зеленський подав до парламенту проєкт закону про створення двох судів замість ліквідованого ОАСК

Законопроєкт був поданий 19 травня і вже переданий на розгляд