Павел про підтримку України
Фото: Twitter

Президент Чехії Петр Павел заявив, що можливий вихід США з процесу переговорів про припинення вогню в Україні буде лише “подарунком” для РФ. 

Про це повідомляє Euractiv.

“Я сприймаю заяви президента США Дональда Трампа як вираження розчарування тим, що справи йдуть не так, як він сподівався. А саме: що він зможе швидко домовитися з російським диктатором Володимиром Путіним і оголосити мир в Україні, одночасно відновлюючи економічні відносини з РФ”, – заявив президент Чехії.

За його словами, Росія затягує час, вказуючи на те, що Москва говорить про підготовку меморандуму, “який в кінцевому підсумку може призвести до переговорів”, замість того, щоб розпочати реальні переговори. Це може затягнути процес ще на кілька місяців, додав чеський президент.

Він вважає, що Європа повинна застосувати “сильний і об’єднаний тиск”, щоб змусити Росію сісти за стіл переговорів. Також він вказав на зростання занепокоєння верхівки Кремля після того, як у Сенаті США підготували законопроєкт про посилення санкцій.

“Я думаю, що нарешті настав час для дуже серйозної розмови з нашими американськими союзниками. Особливо про те, як розробити економічні та фінансові заходи такого калібру, щоб Росія дійсно відчула їх вплив”, – додав Павел.

Нагадаємо, ексрадник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон переконаний, що погрози про вихід Америки із переговорів щодо припинення війни в України варто сприймати серйозно. Він також вважає, що в адміністрації Дональда Трампа не розглядають війну РФ проти України, як пріоритетне питання.

Подібні

В Одеській міськраді розікрали майже 2 млн грн, виділені на поховання військових

Правоохоронці оголосили організаторам та учасникам схеми підозри

Макрон і Мерц сподіваються, що Трамп все ж підтримає додаткові санкції проти РФ, — Bloomberg

Лідери Франції та Німеччини переконані, що це станеться вже найближчими днями

Верещук повідомила, що незабаром ветерани війни зможуть викладати “Захист України”

Ветерани передаватимуть учням практичні навички з основ військової справи

Рік війни між РФ та НАТО може обійтися світу в $1,5 трлн, — Bloomberg

При цьому економіка РФ зазнає втрат у розмірі 1%, що є відносно незначним ударом