на Закарпатті покарали ухилянтку
Фото: Генштаб ЗСУ

У Верховній Раді України зареєстрували проєкт закону щодо вдосконалення кримінальної відповідальності за дезертирство. Людину, яка самовільно залишила військову частину вперше, пропонують не карати

Про це йдеться у проєкті закону №11322.

Для цього потрібно, щоб військовий до закінчення досудового розслідування добровільно заявив слідчому чи прокурору про намір повернутися до військової частини або місця служби для продовження служби. Механізм звільнення від кримінальної відповідальності військовослужбовців можливий лише за умови надання командиром (начальником) військової частини (установи) письмової згоди на продовження проходження військової служби таким військовослужбовцем.

Як зазначають автори проєкту, згідно зі статистичними даними, лише упродовж січня-квітня 2024 року зареєстровано 10 тисяч 584 кримінальних проваджень за статтею 407, та 7 тисяч 306 проваджень за статтею 408. Загалом на сьогодні у провадженні органів досудового розслідування перебуває майже 19 тисяч кримінальних проваджень за скоєння військових кримінальних правопорушень.

Нагадаємо, Веніславський відповів, чи надсилатимуть військовозобов’язаним електронні повістки. Також компанії зможуть залучати 50-100% працівників, однак все залежить від сектора.

Подібні

Зеленський зателефонує Байдену, щоб обговорити запрошення до НАТО

Президент України Володимир Зеленський планує зателефонувати президенту США Джозефу Байдену. Він хоче…

В ГУР розповіли, як військо РФ тікає з Сирії літаками та кораблями: як вивід контингенту позначиться на війні в Україні

Станом на літо 2024 року у Сирії перебувало близько 6000–7500 російських військових

Лідер німецької опозиції Мерц у Києві назвав умови, за яких Путін піде на мирні переговори

Мерц прибув до Києва вранці 9 грудня

У Запоріжжі зросла кількість загиблих: станом на ранок повідомляють про шістьох

Під завалами шукають ще п’ятьох людей