Українці і прапор
Фото: uifuture.org

Українці все менше довіряють судам, прокурорам, Кабінету міністрів України та Верховній Раді. Показники не сильно змінилися, але сприйняття ситуації зі справедливістю стає гострішою.

Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке проводили протягом 2-17 грудня 2024 року.

В Україні зменшилася довіра до Кабміну, Ради, судів та прокурорів 1
Фото: КМІС

Нині критично низький рівень довіри до судів та прокурорів. Так, лише 12% українців довіряють судам і лише 9% – прокурорам. Водночас рівень довіри до Верховної Ради України за останній рік майже не змінився – 13% зараз проти 15% у грудні 2023 року, проте з 61% до 68% зросла частка тих, хто не довіряє парламенту. Якщо ще в грудні 2023 року показник становив – 46%, то зараз – 55%.

“Критично низькою залишається довіра судам і прокурорам. Адже лише 12% українців довіряють судам і лише 9% довіряють прокурорам. Не довіряють, відповідно, 63% і 67%. Тому порівняно з минулим роком ситуація не змінилася”, – йдеться у повідомленні.

У вересні 2024 року, згідно з новими даними соціологів, 48% вірили, що в Україні є спроби боротьби з корупцією, а частка тих, хто скоріше згоден з безнадійною корумпованістю, зросла до 47%. А в грудні 2023 року 55% українців вважали, що корупціонерів треба карати якомога швидше, навіть якщо це буде з порушенням законів.

В Україні зменшилася довіра до Кабміну, Ради, судів та прокурорів 2
Фото: КМІС

“При цьому більша частина українців можуть назвати принаймні одну фракцію, чию діяльність вони схвалюють. Тобто висока недовіра парламенту не означає недовіри всім парламентарям. Навіть серед тих, хто не довіряє парламенту, 47% назвали принаймні одну фракцію, чию діяльність вони схвалюють”, – пишуть соціологи.

Зазначається, що довіра до уряду трохи вища, проте також низька. Зараз йому довіряють 20% (у грудні 2023 року – 26%), а не довіряють – 53% (у грудні 2023 року – 44%). Так, баланс довіри за останній рік знизився з -18% до -33%.

Нагадаємо, в Україні знизився рівень довіри до президента Володимира Зеленського. За рік показник з 77% зменшився до 52%.

Подібні

Кремль не має ресурсів для створення “буферної зони” вздовж кордону з Україною, – ДПСУ

Йдеться про напрямки в межах Сумської, Чернігівської та Харківської областей

Україна отримала від Канади майже $1,7 млрд з доходів від заморожених російських активів

Загалом цьогоріч від Канади надійшло $17,6 млрд від заморожених активів РФ

Україна і ПАРЄ підписали угоду про спецтрибунал щодо злочину агресії РФ: Зеленський пояснив значення документа

“Питання справедливості не можна відкладати на другий план”

Зеленський зустрівся з Трампом: які підсумки перемовин

Відомо, що їхня зустріч тривала 50 хвилин