Ірина Фріз
Фото: Ірина Фріз/Facebook

Народна депутатка Ірина Фріз заявила, що в Україні через інвалідність 42,5 тисяч посадовців державних органів отримують пенсію. Для зʼясування усіх обставин вона вже направила відповідне звернення.

Про це вона повідомила на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

“На основі численних звернень направила депутатський запит до Міністерства соціальної політики України та Пенсійного фонду України, щоб з’ясувати масштаби проблеми, пов’язаної з незаконним набуттям статусу осіб з інвалідністю посадовими особами державних органів. У запиті звернули увагу на факти незаконного отримання працівниками органів прокуратури статусу осіб з інвалідністю, а також нарахування таким особам пенсій за інвалідністю за фіктивними довідками, виданими МСЕК”, – розповіла вона.

За словами Фріз, наразі відомо, що аномально високий відсоток прокурорів Хмельниччини зі статусом осіб з інвалідністю. Зокрема, із 225 прокурорів області 61 вже мають цей статус.

“Згідно з даними журналістських розслідувань, значна частина рішень про встановлення інвалідності була ухвалена за участі керівництва місцевих МСЕК, яке підозрюється у корупційних діях. У відповіді від Пенсійного фонду України зазначено, що станом на жовтень цього року пенсійні виплати за інвалідністю отримують 42 тисячі 574 посадовці державних органів, зокрема 2 тисячі 600 осіб у Хмельницькій області. Чинним законодавством не передбачено обов’язку працівника повідомляти роботодавця про встановлення інвалідності. Своєю чергою це створює додаткові труднощі для виявлення та запобігання порушенням. А також Пенсійний фонд не відслідковує і не зберігає в складі електронної пенсійної справи інформації про місце роботи одержувача пенсії”, – додала нардепка.

За її словами, ці дані свідчать про наявність значних корупційних ризиків у системі встановлення статусу осіб з інвалідністю. Особливо серед численних недобросовісних державних службовців, а також про недостатній контроль за цим процесом з боку Пенсійного фонду України. А відсутність механізмів перевірки достовірності інформації у реєстрах застрахованих осіб та рішень МСЕК створює умови для зловживань і нераціонального використання коштів державного бюджету.

Нагадаємо, цьогоріч СБУ оголосила підозри 64 посадовцям МСЕК. А також скасовано понад чотири тисячі висновків про інвалідність.

Подібні

“Москва не хоче миру”: у Швеції заявили про необхідність конфіскації російських активів

Швеція закликає конфіскувати заморожені в Європі російські активи, адже РФ не хоче…

Стали відомі імена загиблих внаслідок обстрілу Сум 13 квітня

Учора, 13 квітня, армія РФ атакувала “Іскандерами” центральну частину Сум, внаслідок чого…

Рубіо та Віткофф їдуть до Франції, щоб обговорити припинення війни в Україні, — Держдепартамент США

Держасекретар США Марко Рубіо та спецпосланець Дональда Трампа Стів Віткофф приїдуть до…

Білий дім каже, що мита для Китаю збільшені до 145%

Президент США Дональд Трамп підняв мита для Китаю до 145%. Про це…