Суд в Угорщині взяв під варту до 21 червня громадянина України Іштвана Голло, якого раніше звинуватили у “шпигунстві” на користь України і зв’язки з ГУР.
Про це повідомляє Telex з посиланням на лідера фракції Фідес Мате Кочіш.
“Угорська контррозвідка давно знає про громадянина України, на ім’я Іштван Голло, який у співпраці з українською військовою розвідкою, проводив активну розвідувальну діяльність в Угорщині з метою вивчення армії та енергетичної системи країни”, – заявив Кочіш.
Політик стверджує, що під час своєї діяльності Голло “підтримував прямий контакт з колишнім високопоставленим керівником сектору національної оборони”, з яким він нібито вів обговорення щодо угорської військової промисловості та поставок національної оборони.
“Робив усе це у тісному зв’язку з потребами України в зброї та боєприпасах. У його мережі контактів було виявлено низку осіб, пов’язаних з українською розвідкою, а також з угорським оборонним та енергетичним секторами”, — заявив Кочіш.
Рішення суду
Суд стверджує, що Голло переїхав до Угорщини ще в 1990-х роках, але йому відмовляли в наданні дозволу на постійне проживання “через відсутність доходу та кримінальні справи”. Тому його перебування в Угорщині зараз є незаконним.
Повідомляють, що угорський суд визнав обґрунтованою підозру щодо Голло в тому, що він нібито здійснював на території Угорщини діяльність, яка, у разі доведення, підпадає під статті про шпигунство та підготовку до зловживання продукцією військового призначення.
“З огляду на суспільну небезпечність зазначених злочинів, а також в інтересах забезпечення неупередженого ходу слідства, суд вважає необхідним застосування запобіжного заходу”, — цитує видання заяву суду.
Взяття під варту в суді назвали “незамінним заходом” через ризик того, що Голло впливатиме на свідків.
Нагадаємо, що на початку травня СБУ вперше в історії незалежної України викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка здійснювала шпигунську діяльність на Закарпатті. Цікавилися настроями населення щодо захоплення території Угорщиною і чисельністю українського війська в регіоні.
У відповідь на це Угорщина того ж дня вислала двох українських дипломатів, звинувативши їх у “шпигунстві”.
Читайте також: Сійярто прокоментував викриття шпигунської мережі Угорщини на Закарпатті