Фото: Гельґа Марія Шмід/Twitter

Генеральна секретарка Організації з безпеки та співробітництва в Європі Гельґа Марія Шмід висловилася проти виключення країни-терориста Росії з ОБСЄ. Вона заявила, що “немає механізму виключення” та “треба тримати відкритими канали спілкування”.

Про це вона заявила в інтерв’ю Die Welt.

“Зрозуміло, що Росія напала на Україну і Москва є агресором у цій війні. Міністр закордонних справ України має рацію… На відміну від Ради Європи, ОБСЄ не має механізму призупинення, який можна було б використати для виключення Росії. Це також тому, що ми не є організацією однодумців, як ЄС чи НАТО”, – заявила генсек.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Шмід додала, що “тримати дипломатичні канали відкритими не означає єдність”. 

Я думаю, що Росії має сенс залишатися членом ОБСЄ.  … Сидіти за столом не означає обмінюватися дипломатичними люб’язностями. … Якось нам знову знадобляться канали спілкування”, – підсумувала Шмід. 

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що 26 грудня МЗС України має намір офіційно порушити питання виключення Росії із Ради безпеки ООН.

Подібні

“Україна буде європейською”: президент Фінляндії Стубб назвав три головні поразки Путіна

Дії Кремля призвели до протилежних від запланованих результатів

БЕБ викрило схему нелегального бізнесу під прикриттям адвоката: пʼятьом учасникам повідомили про підозру

Детективи встановлюють усіх причетних до функціонування незаконної схеми

Лубінець заявив, що оприлюднює менш як 1% отриманих скарг щодо порушень ТЦК, щоб “не годувати” російську пропаганду

Водночас він визнає, що у цих випадках допомагає лише публічність